Dobre losowanie kobiecej kadry U-17

​Kobiece reprezentacje Polski do lat 17 oraz 19 poznały swoje rywalki w eliminacjach fazy Elite Round do przyszłorocznych Mistrzostw Europy. Biało-czerwonym udało się uniknąć europejskich potęg, co bardzo cieszy Ninę Patalon.


​Reprezentacja do lat 17 w decydującej batalii o awans do czempionatu zmierzy się z Austrią, Turcją oraz Bośnią i Hercegowiną. Ostatni z krajów będzie gospodarzem turnieju, który rozegrany zostanie w dniach 19-25 marca. Wyniki losowania z dużą satysfakcją przyjęła selekcjoner Nina Patalon. ​- Losowanie uważam za optymalne, trafiliśmy na przeciwników o zbliżonym do nas poziomie, co powoduje, że każde spotkanie będzie wyrównane. O końcowym wyniku turnieju zdecyduje dobre przygotowanie i dyspozycja dnia - podsumowała przedstawicielka Wydziału Piłkarstwa Kobiecego Wielkopolskiego ZPN.

Do Mistrzostw Europy na Litwie awansują tylko zwycięzcy turniejów kwalifikacyjnych. Regularnie powoływane do kadry do lat 17 są trzy Wielkopolanki - Zofia Buszewska, Kinga Kozak oraz Alicja Piechocka (wszystkie Medyk Konin). Ponadto na najbliższą konsultację szkoleniową powołane zostały Dominika Hyża, Beata Nowak (obie Polonia Środa Wielkopolska) oraz Maria Jakubowska (Medyk).

W szwajcarskim Nyonie rozlosowane zostały dziś również grupy fazy Elite Round eliminacji U-19. Tu Polki również trafiły nie najgorzej, bowiem zmierzą się z Norwegią, Islandią oraz Grecją.