Dwumecz na remis

​Zwycięstwo 3:1 i porażka w takim samym wymiarze to bilans wyjazdowych spotkań kadr Wielkopolskiego ZPN chłopców z Zachodniopomorskim ZPN. Następne mecze już za dwa tygodnie we Wrześni.

​Spotkania rozegrane w Kaliszu Pomorskim ​odbyły się w ramach drugiej kolejki rozgrywek grupowych turniejów o Puchar im. K. Deyny i K. Górskiego. Naprzeciw siebie stanęły reprezentacje, które pierwsze spotkania zakończyły zwycięstwami, Walka szła zatem o wypracowanie sobie uprzywilejowanej pozycji w walce o awans do turnieju finałowego mistrzostw Polski. Na boisku handicap podzielony został na równo pomiędzy rywalizujące kadry.

Jako pierwsi na boisku pojawili się zawodnicy z rocznika 2004. Podopieczni Błażeja Czyżewskiego zwyciężyli, choć nie ustrzegli się błędów i nerwów. Pierwsza połowa była wyrównana, ale wynik na swoją korzyść ustalili w niej gospodarze. Strzałem z dystansu Alan Matuszak zaskoczył Mateusza Ludwikowskiego. Roszady w składzie i instrukcje przekazane zawodnikom w przerwie dały efekty w drugiej połowie. Lepsza gra i finalizacja sprawiły, że na listę strzelców wpisali się rezerwowi Igor Kornobis (dwukrotnie) oraz Maksymilian Walczak. Gospodarze mogli zmniejszyć rozmiary porażki, ale w końcówce nie wykorzystali rzutu karnego. Dobrą interwencją popisał się Aleksander Marcińczak.

W drugim spotkaniu Pomorski ZPN zremisował z Kujawsko-Pomorskim ZPN, a to oznacza, że już na pewno kadra Wielkopolski jesień zakończy na pozycji lidera.

Dużo gorzej zaprezentowała się starsza kadra pod dowództwem Bartosza Majchrzaka. Zespół U-15 uległ rywalom 1:3 i była to pierwsza porażka jakiejkolwiek naszej kadry jesienią. Spotkanie od początku ułożyło się po myśli rywali, którzy potrzebowali zaledwie kilkudziesięciu sekund, by wyjść na prowadzenie, a po niespełna 10 minutach wygrywali już 2:0. Wielkopolanie nie potrafili poradzić sobie z agresywną grą, jaką narzucili przeciwnicy i do przerwy nie stworzyli sobie sytuacji. Nieco lepiej wyglądała druga połowa. Niewykorzystany rzut karny przez gospodarzy i kontaktowy gol po dobrym rozegraniu stałego fragmentu gry dały nadzieję na zdobycie choćby punktu, lecz to miejscowi zawodnicy trafili po raz trzeci i rozstrzygnęli sprawę zwycięstwa.

Kolejne mecze nasze kadry rozegrają 7 listopada we Wrześni. Rywalem będą zawodnicy z Kujawsko-Pomorskiego ZPN.

U-14
Zachodniopomorski ZPN - Wielkopolski ZPN 1:3 (1:0)
Bramki:
Igor Kornobis (dwie), Maksymilian Walczak

Kadra rozpoczęła mecz w składzie: Mateusz Ludwikowski - Adrian Tymiński, Jakub Złoch, Adam Pacholski, Tomasz Rogaliński, Antoni Kozubal, Kacper Sommerfeld, Mikołaj Kuc, Norbert Pacławski, Adrian Czypicki, Emil Jędraszak. Wystąpili również Aleksander Marcińczak, Igor Kornobis, Maksym Czekała, Antoni Przybylski, Miłosz Szczupakowski i Maksymilian Walczak.

U-15
Zachodniopomorski ZPN - Wielkopolski ZPN 3:1 (2:0)
Bramka:
Mateusz Pieńczak

Zespół rozpoczął mecz w składzie: Krzysztof Bąkowski - Jędrzej Strózik, Krystian Palacz, Szymon Soiński, Filip Borowski, Ignacy Huszek, Michał Marszałkiewicz, Patryk Gogół, Kacper Żmudź, Mateusz Stochniałek, Damian Kołtański. Wystąpili również Fabian Grzelka, Igor Ławrynowicz, Mikołaj Narożny, Mateusz Natyna, Mateusz Pieńczak i Kamil Ziętkowski.