Jesień z kompletem punktów i bez straconego gola

Znakomicie zakończyły rundę jesienną dziewczęce reprezentacje Wielkopolskiego ZPN. Mistrzynie kraju w kategoriach U-13 oraz U-16 potwierdziły swoją klasę zwyciężając na wyjeździe z Pomorskim ZPN odpowiednio 1:0 oraz 6:0. Tym samym na koncie obu kadr widnieje komplet zwycięstw bez straty gola!

Bardzo trudną przeprawę miała w Gdyni młodsza z reprezentacji. Podopieczne Anny Jankowskiej toczyły zacięty bój z gospodyniami, a potwierdzeniem bezpardonowej walki są aż cztery czasowe wykluczenia, jakimi karała zawodniczki pani arbiter. Trzy kary dwuminutowe otrzymały nasze zawodniczki, lecz nie przeszkodziło im to w odniesieniu zwycięstwa. Jedyny gol mecz padł po około kwadransie trwania drugiej połowy. Po podaniu Basi Wierzbińskiej, do bramki po dwóch próbach strzału piłkę skierowała Jagoda Cyraniak. Piłkarki z Pomorza po zmianie wyniku zdecydowanie ruszyły do ofensywy i długimi momentami zamykały nasze zawodniczki przez polem karnym, ale nie udało im się znaleźć sposobu na pokona nie Kornelii Kaczmarek. Wielkopolankom sprzyjało też szczęście, bowiem kiedy raz piłka znalazła się poza zasięgiem bramkarki, zatrzymała się na poprzeczce. W ten sposób do poprzednich wygranych, rekordowego 16:0 oraz 2:0 u siebie, doszła kolejna, co pozwoliło młodziczkom zakończyć jesień z bilansem bramkowym 19:0.

Jeszcze lepszym dorobkiem mogą poszczycić się juniorki młodsze, które w trzech meczach zdobyły łącznie o jednego gola więcej. Rywalkom z Pomorskiego ZPN zaaplikowały sześć bramek, a losy spotkania rozstrzygnęły w kwadrans po akcjach z prawej strony reprezentantek Polski, Zofii Buszewskiej i Kingi Kozak. Pierwsza przedzierała się skrzydłem przez defensywę gospodyń, a drugiej pozostawało wykończyć akcję pewnymi uderzeniami. Jeszcze przed przerwą wynik podwyższyła udaną próbą z dystansu Maria Jakubowska. W drugiej połowie podopieczne Anny Jankowskiej nie zwolniły tempa dokładając kolejne trzy gole. Dwa z nich były efektem dośrodkowań z rzutu rożnego i uderzeń głową Dominiki Hyżej. Wynik ustaliła zaś Zofia Śliwińska. Tym samym mistrzynie Polski w każdym ze spotkań zdobywały co najmniej sześć goli i wiosną pozostanie im potwierdzić dominację w oczekiwaniu na decydujące rozstrzygnięcia.

U-13
Pomorski ZPN - Wielkopolski ZPN 0:1 (0:0)
Bramka:
Jagoda Cyraniak

Zespół rozpoczął mecz w składzie Kornelia Kaczmarek - Paulina Włodarek, Aleksandra Betka, Julia Cieślak, Oliwia Owczarczak, Julia, Drożak, Maja Kuleczka, Natalia, Pawlak, Jagoda Cyraniak, Weronika Szlachetka, Julia Rusinek.Wystąpiły również Martyna Przydrożna, Aniela Owoc, Julia Tokar, Natalia Drożyńska, Barbara Wierzbińska, Gabiela Przybył oraz Julia Cichosz.