Kadry wygrały z Pomorzem

​Udanie zainaugurowały sezon kadry chłopców Wielkopolskiego ZPN w rozgrywkach wojewódzkich. Swoje mecze z Pomorskim ZPN wygrali zarówno chłopcy z rocznika 2003 jak i 2004.

Spotkania w ramach rozgrywek o Puchar im. K. Górskiego i K. Deyny ​rozegrane zostały w Kleczewie. Jako pierwsi na placu gry pojawili się młodsi zawodnicy. Zespół prowadzony przez Błażeja Czyżewskiego zrewanżował się za dwie porażki w poprzednim sezonie i zwyciężył 2:0. Pierwsza część gry nie przyniosła wielu sytuacji. W początkowej fazie meczu blisko objęcia prowadzenia byli przyjezdni, którzy po jednym ze stałych fragmentów gry trafili w słupek. Wielkopolanie odpowiedzieli skutecznie tuż przed przerwą. Po zamieszaniu w polu karnym z bliska do siatki trafił Adrian Tymiński. Zdobyty "do szatni" gol pozwolił kontrolować przebieg dalszej gry. Dopiero w końcówce goście poważniej zagrozili naszej kadrze, ale ta wyprowadziła zabójczą kontrę. Po przebiegnięciu kilkudziesięciu metrów z piłką i minięciu bramkarza, wynik strzałem do pustej bramki ustalił Filip Kaczmarek.

Zupełnie inaczej wyglądało drugie spotkanie między drużynami z rocznika 2003. Od początku mieliśmy do czynienia z wymianą ciosów, choć pierwsze stuprocentowe sytuacje z obu stron nie zostały wykorzystane. Nastawianie celowników trwało ponad kwadrans. Wynik otworzyli po stałym fragmencie gry goście wykorzystując błąd w kryciu. Nie minęło jednak kilkadziesiąt sekund, a sami popełnili podobny błąd, co wykorzystał Szymon Soiński. Kilka minut później - tuż po pojawieniu się na boisku - skuteczną dobitką popisał się Igor Ławrynowicz. Prowadzenie Wielkopolan utrzymało się bardzo krótko, bowiem przypadkowe zagranie ręką jednego z obrońców przyniosło gościom rzut karny, który pewni wykorzystali, choć Krzysztof Bąkowski wyczuł intencje strzelca. Druga połowa przebiegała już w pełni pod dyktando zespołu Bartosza Majchrzaka, a bronią na Pomorski ZPN okazały się strzały z dystansu. Prowadzenie uderzeniem z 20 metrów dał ponownie Ławrynowicz, z blisko 30 metrów do siatki posłał piłkę Kamil Ziętkowski, a wynik głową ustalił Damian Kołtański.

Następne spotkania kadry Wielkopolskiego ZPN za dwa tygodnie rozegrają na wyjeździe z Zachodniopomorskim ZPN, który pokonał Kujawsko-Pomorski ZPN 2:1 (2004) i 9:0 (2003).