Kobiety: Medyk znów wiceliderem

Panie powoli kończą swoje ligowe zmagania w rundzie jesiennej. W miniony weekend rozegrano ostatnią kolejkę spotkań trzeciej ligi w Wielkopolsce. Po kolejnym ligowym zwycięstwie Medyk Konin wskoczył na fotel wicelidera i pokazuje, że mimo wielu personalnych zmian wciąż jest bardzo silną drużyną i nie przestaje walczyć o mistrzostwo.

Medyk pokonał na własnym stadionie SMS Łódź 3:0. Do przerwy na tablicy widniał bezbramkowy remis, a Koninianki nie mogły znaleźć sposobu na pokonanie łódzkiej bramkarki. Na szczęście w drugiej połowie skutecznością popisała się Natalia Chudzik, która strzeliła dwie bramki, a trzeci gol padł po trafieniu samobójczym. Drugi przedstawiciel wielkopolskiej piłki w ekstralidze, Polonia Poznań, udał się do Krakowa na mecz z drużyną Uniwersytetu Jagielońskiego. Już w 5 minucie gospodynie objęły prowadzenie, a z każdą kolejna minuta ich przewaga i zdobycz bramkowa rosły. Mecz zakończył się ostatecznie pewnym zwycięstwem akademiczek 5:0. Do końca rundy jesiennej Ekstraligi kobiet pozostały jeszcze dwie kolejki spotkań.

W pierwszej lidze bardzo dobrze radzą sobie rezerwy Medyka, które w derbowym pojedynku pokonały Polonię Środa Wielkopolska 3:0. Po sporych problemach organizacyjnych ostatecznie odbył się pojedynek Kotwicy Kórnik z drugim zespołem SMS Łódź. Mecz rozpoczął się z dużym opóźnieniem, ale nie przeszkodziło to przyjezdnym wbić gospodyniom trzy bramki i odniosły 7 zwycięstwo w tym sezonie. W pierwszej lidze pozostała do rozegrania jeszcze tylko jedna kolejka spotkań i będzie to ostatnia w tym roku szansa Kotwicy na zdobycie historycznych punktów w I lidze. Rywalem będzie inny zespół z zerowym póki co dorobkiem, Sztorm Gdańsk.

W drugiej lidze znakomicie spisuje się beniaminek z Ostrowa Wielkopolskiego. Piłkarki Ostrovii tym razem pokonały na własnym boisku KKP Chełmża 1:0 i zajmują drugie miejsce w tabeli. Również zwycięstwo odniosły zawodniczki GSS Grodzisk Wielkopolski, które w wyjazdowym spotkaniu pokonały 2:0 rezerwy Olimpii Szczecin. Remisem 3:3 zakończył się mecz Lipna Stęszew z zespołem Biało-Zielone Gdańsk. W zmaganiach II ligi do rozegrania została jeszcze jedna kolejka spotkań, która zaplanowana jest na najbliższy weekend.

W pierwszej grupie trzeciej ligi doszło tylko do jednego pojedynku, który dostarczył bardzo dużo emocji. PWSZ Konin pokonał na własnym boisku vice lidera rozgrywek Polonie II Poznań 2:0. Mecz Górniczej Konin z rezerwami Kotwicy Kórnik nie odbył się, gdyż zespół gości nie pojawił się. Z wyjazdu zrezygnowano z uwagi na brak zawodniczek. W drugiej grupie kolejne zwycięstwo odniosły zawodniczki KA4ResPect Krobia, które na wyjeździe pokonały Grom Czacz 7:2. Niespodzianką zakończył się natomiast pojedynek pomiędzy rezerwami Ostrovii, a drużyną Juna- Trans Stare Oborzyska. Niepokonany do tej pory zespół z Oborzysk poległ na wyjeździe 2:4. W trzecim spotkaniu piłkarki Polonii Leszno przegrały na własnym boisku z Gromem Wolsztyn 1:3. W pierwszej grupie zakończono już rozgrywki ligowe, natomiast w drugiej grupie do rozegrania zostało jeszcze zaległe spotkanie pomiędzy Ka4 Respect Krobia a Polonią Leszno.