Kobiety: Pierwsze zwycięstwo Kotwicy

W miniony weekend rozgrywki ligowe zakończyły piłkarki pierwszej oraz drugiej ligi kobiet. W ostatnim meczu rundy wiosennej historyczne punkty w rozgrywkach pierwszej ligi zdobyły zawodniczki Kotwicy Kórnik, które wygrały 2:1 w meczu ze Sztormem Gdańsk. Z uwagi na spotkania reprezentacji Polski kobiet przerwę w rozgrywkach miały piłkarki Ekstraligowe.


Rezerwy Medyka Konin odniosły już 7 zwycięstwo w tym sezonie. Tym razem sprawiły sporą niespodziankę pokonując na własnym boisku wicelidera rozgrywek Stomilanki Olsztyn 3:1. Aż Jedenaście spotkań potrzebowały natomiast zawodniczki Kotwicy Kórnik, by zdobyć pierwsze punkty w rozgrywkach I ligi. Kórniczanki pokonały bardzo słabo spisujący się w tym sezonie zespół Sztormu Gdańsk 2:1. Niestety porażkę odniosły piłkarki beniaminka Polonii Środa Wielkopolska które aż 0:5 przegrały w wyjazdowym meczu z Unifreeze Górzno. Po rundzie jesiennej Medyk II Konin zajmuje czwarte miejsce w tabeli, Polonia jest dziewiąta, a Kowica Kórnik przedostatnia.

W II lidze wśród wielkopolskich zespołów najlepiej spisuje się beniaminek rozgrywek, Ostrovia Ostrów Wielkopolski. Na półmetku zespół zajmuje trzecie miejsce w tabeli. Tym razem ostrowianki nie powiększyły jednak swojego dorobku ulegając liderowi rozgrywek, Kotwicy Kołobrzeg aż 2:7. Porażką zakończyły swój mecz także piłkarki Lipna Stęszew, które przegrały swoje spotkanie z WAP Włocławek 0:4. Wysokie zwycięstwo na zakończenie rundy jesiennej odniosły natomiast piłkarki GSS Grodzisk Wielkopolski, które na własnym boisku rozgromiły 6:0 Biało-Zielone Gdańsk.