Kobiety: Pierwszy punkt Polonii

​W 13. kolejce Ekstraligi kobiet  Polonia Poznań zdobyła historyczny punkt w najwyższej kategorii rozgrywek piłki nożnej kobiet w naszym kraju. Kolejne zwycięstwo odniosły natomiast piłkarki Medyka Konin i wciąż zajmują drugie miejsce w ligowej tabeli.

​Polonia w niedzielę rozgrywała mecz z przedostatnią drużyną ligowej tabeli, Mitechem Żywiec. Poznanianki podeszły do tego meczu bardzo zmotywowane, bo doskonale zdawały sobie sprawę, ze właśnie w takich spotkaniach mogą szukać zdobyczy punktowych. Mecz był wyrównanym widowiskiem i nie obfitował w zbyt wiele sytuacji bramkowych. Na prowadzenie w 55. minucie wyszły przyjezdne, ale już cztery minuty później wyrównującą bramkę strzeliła Weronika Szmatuła. Była to zarazem też pierwsza bramka na własnym boisku strzelona w tym sezonie przez Polonię. Beniaminek nadal zajmuje ostatnie miejsce w tabeli, lecz pierwszy punkt cieszy i należy mieć nadzieję, że będzie dobrym motywatorem do większego dorobku na wiosnę.

Na przeciwnym biegunie tabeli znajduje się Medyk Konin, który kończy rok jako wicelider zwycięstwem z innym beniaminkiem, GKS-em Katowice 3:1. Na Górnym Śląsku wynik już w 8. minucie otworzyła Nicol Kaletka, a po kilkunastu minutach podwyższyła Dominika Kopińska. Jeszcze przed przerwą kontaktowego gola zdobyła Sobkowicz, ale zwycięstwo Medyczek ani przez chwilę nie było zagrożone. Przypieczętowała je Natalia Chudzik skutecznie egzekwując rzut karny w 63. minucie.