Wznowienie rozgrywek kobiet

Po długiej przerwie panie znów wróciły do gry ale nie był to dobry weekend dla wielkopolskich zespołów. Medyk przegrał w hicie kolejki z Górnikiem Łęczna, a Polonia Poznań swój mecz oddała walkowerem i wszyscy się zastanawiają co dalej z poznańskim zespołem grającym w Ekstralidze?

Medyk Konin w niedziele udał się do Łęcznej na spotkanie z Mistrzem Polski. Po pierwszej połowie gospodynie prowadziły 2:0 i wydawało się, że mecz zakończy się pewnym zwycięstwem górniczek. W drugiej połowie Koninianki grały zdecydowanie lepiej co poskutkowało kontaktowym golem autorstwa Pakulskiej. Medyk próbował doprowadzić do wyrównania ale to Górnik w 80 minucie strzelił kolejna bramkę. W końcówce spotkania gola z rzutu karnego zdobyła Chudzik ale na wyrównanie nie starczyło już czasu podopiecznym Romana Jaszczaka.

W pierwszej lidze rezerwy Medyka mogą dopisać sobie 3 punkty po tym jak zespół Sztormu AWFiS Gdańsk oddał mecz walkowerem. Porażką Polonii Środy zakończył się ich wyjazdowy mecz do Bydgoszczy. Zespół KKP po raz kolejny pokazał, że bardzo chce wrócić do elity kobiecych rozgrywek i pewnie pokonał beniaminka ze Środy Wielkopolskiej 3:0. Wciąż bez punktów w rozgrywkach pierwszej ligi pozostają piłkarki Kotwicy Kórnik, które tym razem uległy w Raszynie miejscowym zawodniczkom 2:1.

W II lidze Ostrovia Ostrów rozgromiła na własnym boisku 8:0 drużynę z Zielonej Góry.Natomiast GSS Grodzisk Wielkopolski pewnie pokonał piłkarki Victorii Sianów 5:2. Nie był to udany weekend dla piłkarek Lipna Stęszew które musiały uznać wyższość swoich rywalek. W wyjazdowym meczu uległy Kotwicy Kołobrzeg 4:0.

W III lidze znów nie brakowało emocji. W grupie pierwszej doszło do derbowego spotkania Polonii Poznań z drużyną UAMu. Znów lepsze okazały się Polonistki, które po wyrównanym i bardzo emocjonującym spotkaniu zwyciężyły 2:1. Natomiast rezerwy Kotwicy Kórnik aż 6:1 pokonały piłkarki AZS PWSZ Konin.

W drugiej grupie wciąż bez porażki pozostaje lider rozgrywek Juna-trans Stare Oborzyska, który tym razem pewnie pokonał Grom Czacz 6:0. Remisem 1:1 zakończył się pojedynek rezerw Ostrovii Ostrów z Polonią Leszno. Piłkarki Gromu Wolsztyn musiały uznać wyższość swoich rywalek i przegrały na wyjeździe 4:0 z zespołem Ka4 ResPect Krobia.