Lider znów zwycięża

Pierwszy weekend w październiku stał pod znakiem 12. kolejki rozgrywek IV ligi.

Za porażkę z Tarnovią zrehabilitowali się zawodnicy Lubuszanina Trzcianka. Zespół, którego trenerem jest Jarosław Feciuch pewnie pokonał przed własną publicznością Obrę Kościan 6:1. Miejscowi prowadzili od czternastej minuty po golu Oleksiia Tspaneko. Kilka minut później samobójcze trafienie zaliczył Mateusz Bany i był remis. Tuż przed przerwą “Lubu” ponownie objął prowadzenie. Tym razem bramkarza Obry pokonał Kacper Grygier. W drugiej połowie na boisku niepodzielnie rządzili gospodarze. Do siatki trafiali kolejno Paweł Wicher, Kacper Grygier (po raz drugi) i dwukrotnie Orlande Kpassa. Po dwóch porażkach z rzędu przełamała się wągrowiecka Nielba. Żółto-czarni zwyciężyli na własnym terenie z Kotwicą Kórnik 3:1. Do przerwy nielbiści prowadzili po dwóch golach Mateusza Piechowiaka. W sześćdziesiątej minucie kontaktowego gola dla drużyny prowadzonej przez Tomasza Nawrota strzelił Dawid Urbanek. Na trzy minuty przed końcem regulaminowego czasu gry wynik ustalił Adrian Marchel. Takim samym rezultatem zakończyło się spotkanie w Swarzędzu, gdzie tamtejsza Unia wygrała z Orkanem Śmiłowo po golach Tomasza Neumanna, Mateusza Świergiela i Krystiana Antczaka. Honorową bramkę dla Orkanu zdobył Mateusz Tatera. Dla zespołu ze Śmiłowa prowadzonego przez Tomasza Miedzińskiego był to szósty mecz wyjazdowy bez zwycięstwa. Z kolei unici, których trenerem jest Patryk Kniat zajmują drugie miejsce ze stratą punktu do Lubuszanina. Powody do radości po ostatnim gwizdku mieli zawodnicy LKS Gołuchów. Ich zespół wygrał z Tarnovią Tarnowo Podgórne 4:1. Dwa gole dla gospodarzy zdobył Krystian Benuszak, po jednym Marcin Szymkowiak i Adrian Hajdasz. Dla zespołu Zbigniewa Zakrzewskiego trafił Dawid Zając. Siedem bramek obejrzeli kibice w Międzychodzie. Miejscowa Warta pokonała Ostrovię 5:2. Łupem bramkowym podzielili się: Gerard Pińczuk (dwa gole), Jakub Budzyń (dwa gole) i Paweł Szczepaniak. Po stronie Ostrovii do siatki trafili Marek Szymanowski i Mariusz Poślednik. Było to piąte zwycięstwo “warciarzy” w obecnej kampanii”. Jedyny mecz dwunastej serii w którym kibice nie zobaczyli bramek to starcie Olimpii Koło z KS Opatówek. Trzy punkty z Trzemeszna wywiozła Polonia Leszno. Do osiemdziesiątej drugiej minuty był bezbramkowy remis. Wówczas bramkarza Zjednoczonych pokonał Łukasz Glapiak. W doliczonym czasie gry zwycięstwo zespołu Jędrzeja Kędziory przypieczętował Artur Krawczyk. Podział punktów w meczu Centry Ostrów Wlkp. z Pogonią Nowe Skalmierzyce. W dwudziestej piątej minucie goście prowadzili po golu Tomasza Kaczmarka. Miejscowi strzelili rywalom “gola do szatni” za sprawą Michała Kucharskiego. Dziesięć minut po rozpoczęciu drugiej połowy ostrowianie prowadzili 2:1. Na listę strzelców wpisał się Jakub Michalski. Pogoń zdołała wyrównać na dziewięć minut przed końcowym gwizdkiem. Wówczas bramkarz Centry skapitulował po strzale Daniela Armatysa. Trzecią porażkę na własnym stadionie zanotował Sokół Pniewy. Beniaminek musiał uznać wyższość Polonii Kępno, która zwyciężyła 4:2. Dla polonistów trafiali Łukasz Walczak (dwa razy), Michał Górecki i Piotr Cierlak. Gospodarze zdołali odpowiedzieć bramkami, które zdobyli Bartłomiej Graczyk i Mateusz Łowigus. Ze zwycięstwa cieszyli się także zawodnicy Victorii Września. Podopieczni Tomasza Bekasa nie dali szans Krobiance wygrywając 4:0. Łupem bramkowym podzielili się Jacek Kopaniarz (x2), Damian Garstka i Paweł Lisiecki.

Lubuszanin Trzcianka - Obra 1912 Kościan 6:1
Bramki: Oleksii Tsapenko 14’, Kacper Grygier 42’, 59, Paweł Wicher 49’, Orlande Kpassa 70’, 81’ - Mateusz Bany 24’ (samobójcza)

Nielba Wągrowiec - Kotwica Kórnik 3:1
Bramki: Mateusz Piechowiak 9’, 32’, Adrian Marchel 87’ - Dawid Urbanek 60’

Unia Swarzędz - Orkan Śmiłowo 3:1
Bramki: Tomasz Neumann 9’, Mateusz Świergiel 45’, Krystian Antczak 84’ - Mateusz Tatera 52’

LKS Gołuchów - Tarnovia Tarnowo Podgórne 4:1
Bramki: Krystian Benuszak 37’, 61’, Marcin Szymkowiak 58’, Adrian Hajdasz 90’+2 - Dawid Zając 55’

Warta Międzychód - Ostrovia 1909 Ostrów Wlkp. 5:2
Bramki: Gerard Pińczuk 17’, 50’, Jakub Budzyń 55’, 90’, Paweł Szczepaniak 90’+5 - Marek Szymanowski 40’, Mariusz Poślednik 72’

Olimpia Koło - KS Opatówek 0:0

Zjednoczeni Trzemeszno - Stainer Polonia Leszno 0:2
Bramki: Łukasz Glapiak 82’, Artur Krawczyk 90’+4

Centra 1946 Ostrów Wlkp. - Pogoń Nowe Skalmierzyce 2:2
Bramki: Michał Kucharski 45’+5, Jakub Michalski 55’ - Tomasz Kaczmarek 25’, Daniel Armatys 81’

Sokół Pniewy - Polonia Kępno 2:4
Bramki: Bartłomiej Graczyk 74’, Mateusz Łowigus 86’ - Michał Górecki (?), Piotr Cierlak (?), Łukasz Walczak (?), (?).

Victoria Września - Pinsel-Peter Krobianka Krobia 4:0
Bramki: Jacek Kopaniarz 31’, 73’, Damian Garstka 50’, Paweł Lisiecki 76’