"Gry zadaniowe" dla wielkopolskich trenerów

​Polski Związek Piłki Nożnej wydał pierwszy suplement do Narodowego Modelu Gry. Publikacja poświęcona grom zadaniowym jest już dostępna w biurze Wielkopolskiego ZPN.


​W nowej publikacji na ponad stu stronach trenerzy mogą zapoznać się z aż 80 przykładami ćwiczeń. Książka jest bezpłatna i dotarła już do Wielkopolski. Trenerzy mogą ją odebrać w godzinach pracy (8-16) w biurze Wielkopolskiego ZPN u przedstawicieli Wydziału Szkolenia i Piłkarstwa Młodzieżowego. Część nakładu w najbliższych dniach trafi również do wszystkich związków okręgowych, które będą odpowiedzialne za dystrybucję na swoim terenie.

"Gry zadaniowe" to pierwsze z dopełnień Narodowego Modelu Gry. Jeszcze w 2018 roku mają zostać wydane dwa kolejne uzupełnienia NMG poświęcone treningowi pozycyjnemu i mentalnemu. W sumie do 2020 roku planowane jest aż dziesięć dodatków.

W siedzibie Wielkopolskiego ZPN wciąż dostępna jest jeszcze inna z bezpłatnych publikacji dla szkoleniowców - "Podręcznik trenera piłki nożnej dzieci". By go otrzymać, należy udać się do Związku w godzinach podanych powyżej.

źródło: B.A.