Nasi w trzecioligowej czołówce

​Pierwszy weekend października to także mecze wielkopolskich klubów w Lotto Ekstraklasie, Fortuna I Lidze i III lidze gr. 2.

Na boiskach Ekstraklasy rozegrano jedenastą kolejkę. Lech Poznań podejmował na wyjeździe Górnika Zabrze. Mecz lepiej rozpoczął się dla “Górników”, którzy objęli prowadzenie w siódmej minucie po trafieniu Jesúsa Jiméneza. Na początku drugiej połowy “Kolejorz” znalazł się w tarapatach. Na 2:0 dla miejscowych podwyższył Szymon Żurkowski popisując się fantastycznym strzałem z dystansu. Kilka minut później zespół Ivana Djudjevica złapał kontakt. Do siatki trafił Pedro Tiba. Na trzynaście minut przed końcem regulaminowego czasu gry na 2:2 wyrównał Wołodymyr Kostewycz. Po tym remisie lechici zajmują siódme miejsce w tabeli.

Warta Poznań oddaliła się od strefy spadkowej w pierwszoligowej tabeli. “Duma Wildy” zremisowała przy Drodze Dębińskiej z faworytem do awansu, Chojniczanką Chojnice 1:1. Do przerwy powody do radości mieli przyjezdni, którzy prowadzili po golu Pawła Zawistowskiego. “Zieloni” zdołali doprowadzić do wyrównania w sześćdziesiątej czwartej minucie. Wówczas do siatki rywali trafił Robert Janicki.

Na trzecioligowych boiskach aż cztery wielkopolskie zespoły zajmują miejsca od 3 do 6 mając po tyle samo, 20 zdobytych punktów. Najlepszy bilans w bezpośrednich starciach ma drugi zespół Lecha Poznań, który plasuje się na trzecim miejscu. Tym razem “Kolejorz” wygrał w Bydgoszczy z Chemikiem 3:1. Hat-trickiem w tym meczu popisał się Hubert Sobol. Sokół Kleczew zanotował czwarte zwycięstwo na własnym terenie. Tym razem ekipa Łukasza Cichosa pokonała Wierzycę Pelplin 3:1. Łupem bramkowym podzielili się Jakub Dębowski, Michał Wolinowski  i Jan Paczyński. Jeden gol zadecydował o zwycięstwie Mieszka Gniezno w Świeciu. Bramkarza Wdy pokonał Damian Pawlak. Sporo emocji dostarczył derbowy mecz w Koninie pomiędzy Górnikiem, a KKS 1925 Kalisz. Na pierwszego gola trzeba było czekać do sześćdziesiątej trzeciej minuty. Przyjezdnych na prowadzenie wyprowadził Iván Vidal. Pod koniec meczu “Łańcuchy” wyrównały za bramki, którą zdobył Dawid Śnieg. W ostatnich sekundach zwycięstwo ekipie z Kalisza zapewnił Robert Tunkiewicz. Wiatr w żagle złapała Polonia Środa Wielkopolska wygrywając piąty mecz w obecnej kampanii. Zespół, którego trenerem jest Krzysztof Kapuściński pokonał na wyjeździe rezerwy szczecińskiej Pogoni 1:0. Gola na wagę trzech punktów strzelił Szymon Zgarda. Bez zwycięstwa u siebie pozostaje Jarota Jarocin. Tym razem zawodnicy Marka Nowickiego przegrali z Gwardią Koszalin 0:2.

Lotto Ekstraklasa
Górnik Zabrze - Lech Poznań 2:2
Bramki: Jesús Jiménez 7’, Szymon Żurkowski 49’ - Pedro Tiba 55’, Wołodymyr Kostewycz 77’.