Dobry start pucharowy wielkopolskich futsalistów

Niemal w komplecie awansowały do 1/16 finału Pucharu Polski w futsalu drużyny z Wielkopolski. Odpadł jedynie Mieszko Gniezno przegrywając spotkanie ze zwycięzcą pucharu na szczeblu wojewódzkim, Orlikiem Mosina.

W Mosinie spotkały się dwa zespoły z naszego regionu, a zatem jedna z nich musiała zakończyć udział w rozgrywkach. Pojedynek o awans był bardzo emocjonujący. Gospodarze już w pierwszej minucie objęli prowadzenie, ale kilkadziesiąt sekund później skierowali piłkę do własnej bramki i mecz zaczynał się od nowa. Ten krótki czas na początku meczu był jedynym okresem regulaminowego czasu gry, w którym zawodnicy Orlika prowadzili, później trzykrotnie o jedną bramkę lepsi byli gnieźnianie. Miejscowi jednak za każdym razem wyrównywali i doszło do dogrywki. W niej lepsi okazali się już zdobywcy pucharu na szczeblu wojewódzkim strzelając trzy bramki i nie tracąc żadnej.

Zacięty mecz zakończony awansem był też udziałem Futsalu Oborniki. Pierwszoligowiec zmagał się na wyjeździe z innym zespołem z ligowej czołówki, FC Kartuzy. W pierwszej części oba zespoły zdobyły po jednej bramce, by po przerwie pójść na masową wymianę ciosów. Między 24. a 34. minutą padło pięć bramek, z których jedno trafienie więcej zdobyli oborniczanie. Zwycięskiego gola zdobył Bartosz Banasik.

Problemów z awansem do 1/16 finału nie miał Futsal Leszno, który mierzył się na terenie rywala z TAF Toruń. Przewaga drużyny z Wielkopolski od początku była wyraźna i od ósmej minuty znajdywała przełożenie w bramkach. Dopiero w końcowym fragmencie meczu leszczynianie nieco spuścili z tonu i pozwolili zdobyć dwa gole miejscowej ekipie, lecz pewnie wygrali 6:3 meldując się w następnej rundzie.

W gronie najlepszych 32 drużyn pucharowej rywalizacji na parkietach czwartym przedstawicielem Wielkopolski będzie półfinalista poprzedniej edycji, Red Dragons Pniewy. Mecze 1/16 finału zaplanowano na końcówkę stycznia.