Orlik Mosina zwycięzcą Mistrzostw Wielkopolski w futsalu U-14

Niedziela w Hali Sportowej "Nałęcz" w Szamotułach stała pod znakiem turnieju Mistrzostwa Wielkopolski w Futsalu U-14. Turniej był bardzo emocjonujący i trzymał w napięciu do ostatniego gwizdka sędziego.​ Z końcowego sukcesu cieszyli się po nim zawodnicy Orlika Mosina.

​​W Szamotułach stawiło się sześć zespołów, które wzięły udział w Mistrzostwach Wielkopolski w Futsalu graczy do lat czternastu. W skład tego turnieju wchodziły takie drużyny jak SPN Szamotuły, Orlik Mosina, Red Dragons Pniewy, KS Futsal Oborniki, Perfecta Złotów oraz Zjednoczeni Kostrzyn. Spotkania były zacięte od samego początku rozgrywek. Nie było drużyny, która odpuściłaby choćby centymetr boiska w walce o futbolówkę.

Podczas trwania zawodów wyklarowali się dwaj faworyci walczący do samego końca o zwycięstwo podczas tego turnieju. Była to drużyna gospodarzy, SPN Szamotuły, a także gracze Orlika Mosina. Bezpośrednie starcie zadecydowało o tym, że końcowym triumfem mogli cieszyć się przyjezdni z Mosiny. Na koniec turnieju mieli oni bowiem tyle samo punktów co przeciwnicy, jednak wygrane bezpośrednie starcie 2-0 z ekipą z Szamotuł dało im pierwsze miejsce.

Sam turniej rozgrywany był systemem każdy z każdym. Mecz trwał po osiem minut, przy czym - zgodnie z prawidłami futsalu - każda przerwa w grze skutkowała zatrzymaniem czasu. Zmodyfikowano natomiast zapisy dotyczące kumulowanych fauli - po otrzymaniu trzech przewinień, po każdym kolejnym drużyna faulowana otrzymywała przedłużony rzut karny. Podczas tego turnieju mieliśmy okazje oglądać trzy takie karne, jednak żaden z nich nie został wykorzystany.