Podsumowanie pierwszej kolejki IV Ligi

​Piłkarski sezon 2018/2019 w IV lidze oficjalnie rozpoczęty. W sobotę 4 sierpnia wielkopolscy czwartoligowcy zainaugurowali rywalizację o ligowe punkty. Obecna kampania to zmieniony format rozgrywek. Po połączeniu grupy północnej i południowej mamy jedną grupę liczącą 20 zespołów.

Nowy sezon otwierało starcie Unii Swarzędz z Lubuszaninem Trzcianka. Do przerwy kibice nie zobaczyli bramek. Tuż po zmianie stron od mocnego uderzenia rozpoczęli miejscowi. Wojciech Antczak pewnie wykorzystał rzut karny strzelając tym samym pierwszego gola w sezonie 2018/2019 IV ligi. Zaledwie kilka minut później w polu karnym faulowany był Krystian Antczak. Arbiter ponownie wskazał na jedenasty metr. Sam poszkodowany wykorzystał sytuację podwyższając na 2:0. Zespół z Trzcianki złapał “kontakt” w 78 minucie, kiedy do siatki trafił nowy nabytek “Lubu”, Orlando Kpassa. Ostatecznie w doliczonym czasie gry podopieczni Patryka Kniata przypieczętowali wygraną 3:1. Na listę strzelców wpisał się Mateusz Świergiel.

Udanie ligowe zmagania rozpoczęli beniaminkowie. KS Opatówek pokonał w wyjazdowym starciu Ostrovię 1909 Ostrów Wlkp. 1:0. Decydującego gola na wagę trzech punktów zdobył Damian Matczak. Sporo powodów do radości mieli sympatycy Orkana Śmiłowo. Zespół spod Piły podejmował u siebie jedną z bardziej doświadczonych czwartoligowych ekip, Polonię Leszno. Śmiłowanie po dobrym meczu zainkasowali komplet punktów wygrywając 2:0. Do siatki rywali trafili Jędrzej Wiśniewski oraz Michał Fertikowski, który przeszedł latem do Orkanu ze Sparty Złotów.

Najbardziej widowiskowo z rozgrywkami przywitali się Zjednoczeni Trzemeszno, którzy rozgromili u siebie spadkowicza z III ligi, Centrę Ostrów Wlkp. 6:3. Dla miejscowych dwukrotnie trafiał Szymon Meller. Po jednym golu strzelili Krzysztof Majchrzak, Krzysztof Chojnacki, Adam Niedzielski i Kacper Serwatka. Dzięki tej inauguracyjnej wygranej Zjednoczeni zajmują fotel lidera tabeli.

Z kolei Sokół Pniewy wywiózł punkt z trudnego terenu w Gołuchowie remisując 0:0. Na stadionie przy Mostowej w Nowych Skalmierzycach miejscowa Pogoń odprawiła Olimpię Koło zwyciężając 2:1. Do przerwy gospodarze prowadzili po trafieniu Dawida Kuczyńskiego. Przyjezdni tuż po przerwie doprowadzili do remisu, a bramkarza Pogoni pokonał Paweł Powietrzyński. Ostateczny cios zadali jednak gospodarze. Bramkę na wagę trzech punktów strzelił Adam Majewski.

Dobre humory mieli w sobotę zawodnicy i sympatycy Polonii Kępno. Poloniści pewnie wygrali z Pinsel-Peter Krobianką Krobia 3:0. Łupem bramkowym podzielili się Filip Latusek (dwa gole) i Łukasz Walczak.

Cztery gole i podział punktów w Tarnowie Podgórnym. Tamtejsza Tarnovia zremisowała 2:2 z Kotwicą Kórnik. Po trzech minutach z gola cieszyli się zawodnicy z Kórnika. Do siatki trafił Błażej Wieśko. Tuż przed przerwą do remisu doprowadził znany z ekstraklasowych boisk, Błażej Telichowski. Drugą połowę lepiej rozpoczęli gospodarze. Udokumentowali to golem, którego zdobył Maciej Frankowski. Zespół z Kórnika walczył do końca o korzystny wynik i dopiął swego. W 78 minucie gola na 2:2 zdobył Dawid Urbanek. Natomiast bezbramkowym remisem zakończył się mecz Victorii Września z Wartą Międzychód.

Wyniki 1. kolejki:

Unia Swarzędz - Lubuszanin Trzcianka 3:1

Bramki: Wojciech Antczak 47’ karny, Krystian Antczak 55’ karny, Mateusz Świergiel 90’+5 - Orlando Kpassa 78’.

Ostrovia 1909 Ostrów - KS Opatówek 0:1

Bramka: Damian Matczak 86’.

Orkan Śmiłowo - Polonia 1912 Leszno 2:0

Bramki: Jędrzej Wiśniewski, Michał Fertikowski.

Zjednoczeni Trzemeszno - Centra Ostrów Wlkp. 6:3

Bramki: Krzysztof Majchrzak 5’, Krzysztof Chojnacki 8’, Szymon Meller 16’, 80’, Adam Niedzielski 18’, Kacper Serwatka 53’ - Tomasz Adamczyk, Michał Kucharski i Szymon Strączkowski.

LKS Gołuchów - Sokół Pniewy 0:0

Pogoń Nowe Skalmierzyce - Olimpia Koło 2:1

Bramki: Dawid Kuczyński 40’, Adam Majewski 72’ - Paweł Powietrzyński 47’.

Polonia Kępno - Pinsel-Peter Krobianka Krobia 3:0

Bramki: Filip Latusek 36’, 90’+3, Łukasz Walczak 48’.

Tarnovia Tarnowo Podgórne - Kotwica Kórnik 2:2

Bramki: Błażej Telichowski 42’, Maciej Frankowski 52’ - Błażej Wieśko3’, Dawid Urbanek 78’.