Raport z meczów 9 maja 2018 r.

W środę 9 maja w Szamotułach rozegrana została druga kolejka meczów rewanżowych Turniejów o Puchar im. K. Deyny oraz K.Górskiego. Do walki z Zachodniopomorskim ZPN stanęli reprezentanci roczników 2003 oraz 2004.

​Pierwsza połowa meczu sportowców z rocznika 2003 niestety nie należy do najbardziej udanych występów Wielkopolan. W przeciągu trzynastu minut straciliśmy trzy bramki. Wydawać się mogło, że mecz został już przesądzony.Na szczęście Trener Majchrzak zachował zimną krew. Kilka ostrych słów w szatni, zmiana ustawienia oraz wprowadzenie czterech nowych zawodników na murawę, pobudziło reprezentantów Wielkopolski do gry.

W drugiej części spotkania to nasza drużyna przejęła kontrolę nad meczem, czego efektem było systematyczne odrabianie strat. Dobra passa rozpoczęła się od bramki Igora Ławrynowicza, który pokonał bramkarza rywali w sytuacji sam na sam. Kolejną bramkę, po rzucie rożnym zdobył Damian Kołtański. Emocje sięgnęły zenitu kiedy uderzeniem z pola karnego popisał się Fabian Grzelka, jednocześnie doprowadzając do remisu. Niestety decydujący cios zadała drużyna z Zachodniopomorskiego, ostatecznie wygrywając z wynikiem 4:3. Mimo przegranej, gratulujemy naszym zawodnikom zaciętej walki do samego końca.

Większym sukcesem może pochwalić się reprezentacja z rocznika 2004 prowadzona przez Trenera Błażeja Czyżewskiego.Przez pierwsze trzydzieści minut meczu Wielopolanie całkowicie zdominowali spotkanie, wypracowując kilka doskonałych pozycji do zdobycia bramki. Sytuacja na murawie niespodziewanie odmieniła się na korzyść rywali, kiedy po uderzeniu z dwudziestego piątego metra ZZPN zdobył punkt.Na szczęście stracona bramka nie zdemotywowała podopiecznych Błażeja Czyżewskiego. W drugiej połowie zawodnikom z Wielkopolski udało się pokonać bramkarza przeciwnikówtrzykrotnie (Antoni Kozubal, Norbert Pacławski , Filip Kaczmarek). Dwa razy po dobrej realizacji fazy przejściowej z obrony do ataku i raz po wykorzystaniu rzutu karnego. Ostatecznie mecz zakończył się wynikiem 3:2, po bramce reprezentantów ZZPN zdobytej z dośrodkowaniu piłki z bocznego sektora i uderzeniu głową. Mecz zapewnił naszej reprezentacji awans do Mistrzostw Polski. Zawodnikom z rocznika 2004 życzymy dalszych sukcesów!