Weekend zmagań dla zawodniczek II i III Ligi

​W miniony weekend ponownie przerwę w rozgrywkach miały zawodniczki Ekstraligi oraz I ligi kobiet. Na boisko wybiegły za to piłkarki drugiej oraz trzeciej ligi.

W grupie Kujawsko – pomorskiej II Ligi, w której uczestniczą wielkopolskie zespoły zwycięstwo odniosły tylko zawodniczki Lipna Stęszew, które na własnym boisku wygrały 3:1 w spotkaniu z KKP Chełmżą. GSS Grodzisk Wielkopolski przegrał 1:0 w wyjazdowym meczu z liderem rozgrywek drużyną WAP Włocławek. Ciekawe spotkanie oglądali kibice w Tczewie gdzie miejscowe piłkarki po wyrównanym meczu pokonały beniaminka z wielkopolski Ostrovię Ostrów 5:4.

W I grupie III Ligi kolejne zwycięstwo odniosły rezerwy Polonii Poznań, które na wyjeździe pokonały drugi zespół Kotwicy Kórnik 1:2. Zacięty pojedynek stoczyły piłkarki UAM Poznań z liderem rozgrywek czyli UKS Górniczą Konin. Akademiczki w 20 minucie prowadziły 2:0, jednak w drugiej części spotkania oddały rywalkom inicjatywę. Koninianki w 58 minucie strzeliły kontaktową bramkę, aw doliczonym czasie gry zdołały wyrównać i tym samym mecz zakończył się podziałem punktów.

W II grupie doszło do spotkania na szczycie gdzie piłkarki Juna-Trans Stare Oborzyska podejmowały rewelacyjnie spisującego się beniaminka z Krobi. Bardziej doświadczone gospodynie okazały się lepsze w tym spotkaniu i ostatecznie zwyciężyły 4:2. Pewne zwycięstwo zaliczyła drużyna Gromu Wolsztyn, pokonując na własnym boisku rezerwy Ostrovi 5:1. Ważne zwycięstwo na wyjeździe odniosły piłkarki Polonii Leszno, które pokonały w Czaczu miejscowy Grom 1:3.

Tak długa przerwa w rozgrywkach na najwyższym szczeblu spowodowana była meczami reprezentacji Polski. Kadra do lat 17-stu prowadzona przez Ninę Patalon rozgrywała turniej eliminacyjny do Mistrzostw Europy U-17 i w trzech meczach zdobyła komplet punktów, tym samym pewnie awansowała do fazy elite round. Awans do kolejnej fazy eliminacji ME wywalczyły także starsze koleżanki, które w rozgrywanym w Holandii turnieju U-19 zajęły drugie miejsce w grupie. W zespole prowadzonym przez trenera Kasprowicza znalazły się trzy zawodniczki z Medyka: Karolina Majda , Julia Maskiewicz oraz Weronika Helińska.

Natomiast kadra A rozegrała dwa towarzyskie spotkania. Najpierw pokonała na wyjeździe 3:0 reprezentację Estonii. Warto podkreślić, że w tym meczu szanse debiutu oraz sprawdzenia się w kadrze dostało sporo nowych zawodniczek. W drugim spotkaniu biało-czerwone w swoim optymalnym składzie podejmowały wyżej notowaną reprezentację Irlandii i pewnie zwyciężyły 4:0. W tym meczu wystąpiła Natalia Chudzik z Medyka Konin.