400 uczestników trzcianeckiego Mundialu

​39 zespołów - głównie z okręgu pilskiego, a także goście z województwa zachodniopomorskiego uczestniczyli w mini Mistrzostwach Świata zorganizowanych przez Akademię Piłkarską Bambinis Trzcianka. Rywalizowano w pięciu kategoriach wiekowych.


​Uczestnicy rozgrywek wcielili się w reprezentacje występujące obecnie na rosyjskich boiskach. Choć w poszczególnych kategoriach rywalizowało od sześciu do dziewięciu ekip, organizatorzy tak przydzielili kraje zespołom, że każda nacja występująca za naszą wschodnią granicą miała swojego przedstawiciela w Trzciance.

W sumie do zmagań piłkarskich przystąpiło blisko 400 dzieci z roczników 2006-2011. Grano aż na ośmiu boiskach, co pozwoliło sprawnie przeprowadzić zawody w ciągu jednego dnia. Na obiektach OSiR rozegrano mnóstwo spotkań wyłaniając finalnie pięciu "Mistrzów Świata". Nagrodzony został jednak każdy uczestnik otrzymując pakiet startowy, posiłek regeneracyjny i w końcu upragniony medal Mini Mundialu.

Organizacja rozgrywek możliwa była dzięki wparciu miasta Trzcianka, powiatu czarnkowsko-trzcianeckiego, a także Ministerstwa Sportu i Turystyki. "Cieszymy się, że władze samorządowe i ministerialne po raz kolejny z dużą przychylnością odnoszą się do naszych pomysłów i wspólnie je realizujemy" - podsumował organizator z ramienia Akademii Bambinis, Wiesław Natkaniec.

źródło: B.A.