fot. Fot. Łączy Nas Piłka

Calisia druga w Turnieju o Puchar Prezesa PZPN

​Wielki sukces odniósł zespół KP Calisii 14 Kalisz w rozgrywkach o Puchar Prezesa PZPN. Zawodnicy z rocznika 2007 zajęli drugie miejsce przegrywając w finale z Zagłębiem Lubin. Z dobrej strony w kategorii U-12 pokazała się Kania Gostyń, która udział zakończyła na fazie grupowej.


O trofea ufundowane przez Zbigniewa Bońka rywalizowano w Warszawie w dwóch kategoriach, U-11 oraz U-12. W każdej udział brało po 16 drużyn, które zwycięsko przeszły przez eliminacje w swoich województwach. Wśród uczestników znalazły się zarówno zespoły największych polskich akademii jak i przedstawiciele zdecydowanie mniejszych ośrodków - do tych ostatnich należeli m.in. reprezentujący Wielkopolskę zawodnicy Calisii i Kanii Gostyń, którzy w styczniu wygrali turniej kwalifikacyjny w poznańskiej "Arenie".

Rywalizację podzielono na dwa dni. Dużo bardziej udana dla naszych drużyn okazała się sobota. Świetnie zaprezentowała się drużyna Calisii. Podopieczni trenera Grzegorza Zapały grali rozważnie i skutecznie rozkręcając się z meczu na mecz. W fazie grupowej pokonali Escolę Varsovia 2:1 i zremisowali z RAP Radomsko oraz Czwórką Kostrzyn nad Odrą. Pozwoliło to na zajęcie drugiej pozycji i awans do fazy pucharowej. W niej najpierw ograli Wisełkę Bydgoszcz Fordon 3:1, a w półfinale MŁKS Łomża 3:0. Tym samym kaliszanie znaleźli się w wielkim finale, gdzie czekał na nich faworyt turnieju, Zagłębie Lubin. Na pokonanie "Miedziowych" graczom Calisii nie starczyło już sił i umiejętności. Ostatecznie zajęli więc drugie miejsce, co jest bardzo dużym sukcesem.

Nieźle zaprezentowała się także grająca w starszej kategorii Kania Gostyń. Chłopcy z okręgu leszczyńskiego trafili do wymagającej grupy z Zagłębiem Lubin, CWZS Bydgoszcz i Koroną Wschowa. Mimo dobrej gry i bardzo ambitnej postawy rywale okazali się zbyt wymagający. Kania zakończyła zmagania w grupie A na trzecim miejscu przegrywając 0:1 z CWZS, 1:4 z Zagłębiem oraz pokonując 3:0 Koronę.

Turniej o Puchar Prezesa PZPN rozgrywano w tym roku po raz pierwszy. Na tej edycji na pewno się jednak nie skończy i najlepsze zespoły spotkają się na turnieju ponownie za rok.