Czwartoligowcy zakończyli jesień

​Za Nami ostatnie mecze piłkarskiej jesieni na czwartoligowych boiskach, które rozegrano w dniach 24-25 listopada.

Przegląd boiskowych wydarzeń rozpoczynamy od wizyty w Tarnowie Podgórnym. Miejscowa Tarnovia co prawda prowadziła od czternastej minuty po golu Zbigniewa Zakrzewskiego, jednak musiała uznać wyższość Nielby Wągrowiec. Jeszcze przed przerwą żółto-czarni wyrównali po samobójczym trafieniu Błażeja Telichowskiego. Gdy wydawało się, że mecz zakończy się remisem, nielbiści przeprowadzili szybką kontrę, którą celnym strzałem na 2:1 zakończył Rafał Leśniewski. Dzięki temu zwycięstwu Nielba zajmuje drugie miejsce w tabeli ze stratą pięciu punktów do lidera z Trzcianki.

Zaledwie trzydzieści minut potrzebowała Victoria Września na rozstrzygnięcie meczu z LKS Gołuchów. Zespół Tomasza Bekasa w pół godziny wypracowali wynik 3:0. Gole strzelili Szymon Krawczyński, Krystian Robak i Jacek Kopaniarz. Tuż po przerwie rezultat na 4:0 ustalił Hubert Oczkowski. Victoria przeskoczyła w tabeli Orkan Śmiłowo i zajmuje jedenaste miejsce.

Paweł Korczak i Dawid Kuczyński rozstrzelali Unię Swarzędz. Ta dwójka zawodników poprowadziła Pogoń Nowe Skalmierzyce do wysokiego zwycięstwa 6:1 z Unią Swarzędz. Korczak zdobył dwa gole, natomiast Kuczyński ustrzelił hat-tricka. Jedno trafienie zanotował Przemysław Balcerzak. Honorową bramkę dla zespołu Patryka Kniata strzelił Tomasz Węcławek. Po tej porażce Unia została wyprzedzona w tabeli przez Nielbę i na półmetku sezonu zajmują trzecie miejsce.

Końcówka rundy to świetny wejście w ligę piętnastoletniego Antoniego Prałata. Przed tygodniem zawodnik Polonii Leszno zadebiutował w rozgrywkach i zdobył swoją pierwszą seniorską bramkę, a w miniony weekend dołożył kolejną. Tym razem pokonał bramkarza KS Opatówek. Podobnie uczynili Damian Nowak i Kacper Robaczyński, dzięki czemu Polonia wygrała 3:0.

Zakończyła się fantastyczna seria sześciu meczów bez porażki Orkanu Śmiłowo. Zespół Tomasza Miedzińskiego musiał uznać wyższość Krobianki Krobia, a decydującego gola strzelił Jakub Borowczyk. Efektownie piłkarską jesień zakończyła Warta Międzychód gromiąc przed własną publicznością innego beniaminka - Zjednoczonych Trzemeszno aż 8:1. Gospodarzy do zwycięstwa poprowadził Gerard Pińczuk, który zdobył pięć bramek. Ponadto hattrickiem popisał się Patryk Smolarek. Honorowe trafienie dla przyjezdnych zanotował Adam Niedzielski.

Gol Łukasza Walczaka dał Polonii Kępno trzy punkty w starciu z Centrą Ostrów Wielkopolski. Przerwę zimową poloniści spędzą na szóstym miejscu w tabeli z dorobkiem 34 punktów. Tyle samo ma Obra Kościan, która również na koniec roku zafundowała kibicom strzelecką kanonadę. Zespół wygrał ostatni mecz jesieni z Olimpią Koło 7:2. Hattricka ustrzelił Tomasz Marcinkowski, na listę strzelców wpisali się również Michał Gelert, Krystian Łukaszyk, Dawid Ratajczak i Jakub Jandy. Dla Olimpii do siatki trafili Maciej Rojewski i Kamil Jaroszewski.

Siódme zwycięstwo w obecnej kampanii pozwoliło Ostrovii powiększyć przewagę nad strefą spadkową do czterech punktów. Jest to ważne w kontekście wiosennej walki o pozostanie w gronie czwartoligowców. Ostrowianie pokonali u siebie Kotwicę Kórnik 3:0 po golach Daniela Kaczmarka, Marka Szymanowskiego i Macieja Mikulskiego. Jesienne zmagania zakończyło niedzielne starcie Lubuszanina Trzcianka z Sokołem Pniewy. Podopieczni Jarosława Feciucha wygrali 4:0 i było to ich dziewiąte zwycięstwo z rzędu u siebie. Warto dodać, że “Lubu” i ostrowska Centra kończą jesień bez porażki u siebie. Do przerwy miejscowi prowadzili po dwóch golach Dawida Zielińskiego. Po przerwie do siatki trafili Szymon Turek i Krystian Feciuch.

Tarnovia Tarnowo Podgórne - Nielba Wągrowiec 1:2
Zbigniew Zakrzewski 14’ - Błażej Telichowski 41’ (samobójcza), Rafał Leśniewski 90+2'

LKS Gołuchów - Victoria Września 0:4
Szymon Kawczyński 3’, Krystian Robak 19’, Jacek Kopaniarz 30’, Hubert Oczkowski 49’

Pogoń Nowe Skalmierzyce - Unia Swarzędz 6:1
Paweł Korczak 34’, 62’, Dawid Kuczyński 60’, 64’,84’, Przemysław Balcerzak 89’ - Tomasz Węcławek 72’

Stainer Polonia Leszno - KS Opatówek 3:0
Damian Nowak 34’, Kacper Robaczyński 81’, Antoni Prałat 88’

Pinsel-Peter Krobianka Krobia - Orkan Śmiłowo 1:0
Jakub Borowczyk 64’

Warta Międzychód - Zjednoczeni Trzemeszno 8:1
Bramki: Patryk Smolarek 18’, 25’, 35’, Gerard Pińczuk 30’, 60’, 61’, 72’, 85’ - Adam Niedzielski 62’

Polonia Kępno - Centra 1946 Ostrów Wlkp. 1:0