IV liga: Dwójka buduje przewagę

Wielkopolscy czwartoligowcy mają za sobą kolejny weekend ligowych zmagań. 3 i 4 listopada rozegrano szesnastą kolejkę. Niespodziewanie punkty straciły Nielba Wągrowiec i Centra Ostrów Wielkopolski.

​Unia Swarzędz wygrywa dziesiąty mecz w sezonie. Zespół Patryka Kniata pokonał u siebie Ostrovię 2:0 po golach Krystiana Antczaka i Piotra Babuszkiewicza. Warto dodać, że było to 9 zwycięstwo Unii na własnym boisku. Do tej pory ekipa ze Swarzędza nie przegrała na własnym terenie. Niespodziankę w Wągrowcu sprawiła Krobianka Krobia. Drużyna, której trenerem jest Dariusz Wiśniewicz wygrała z Nielbą 1:0 po golu Aleksandra Woźniaka. Dla przyjezdnych było to pierwsze zwycięstwo na wyjeździe w tym sezonie. Również jeden gol zadecydował o zwycięstwie Polonii Leszno w Kole z tamtejszą Olimpią. Strzelił go na początku drugiej połowy Artur Krawczyk. Do grona ekip, które nie zaznały goryczy porażki u siebie zalicza się także ostrowska Centra. Ostrowianie w starciu z LKS Gołuchów przegrywali do przerwy 0:1 po golu Marcina Wandzela. Na początku drugiej połowy wyrównał Jakub Michalski. Goście ponownie objęli prowadzenie w sześćdziesiątej dziewiątej minucie, kiedy do siatki trafił Marcin Szymkowiak. Gospodarze walczyli jednak do samego końca o korzystny rezultat. Efektem tego był drugi gol Michalskiego, którego zdobył w doliczonym czasie gry. Lider tabeli, Lubuszanin Trzcianka, którego trenerem jest Jarosław Feciuch pojechał do Międzychodu na mecz z tamtejszą Wartą. Gospodarze prowadzeni przez Arkadiusza Adacha postawili twarde warunki liderowi i zdobyli cenny punkt. Mecz zakończył się bezbramkowym remisem. Piąta w tabeli Polonia Kępno zainkasowała trzy punkty w meczu z Kotwicą Kórnik. Wynik końcowy to 2:0, a bramkarza gości pokonali Borys Wawrzyniak i Filip Latusek. Podobnie jak w Międzychodzie tak i we Wrześniu bezbramkowy remis w meczu Victorii z Obrą Kościan. Pojedynek zespołów z dolnych rejonów tabeli na remis. KS Opatówek zremisował 1:1 z Orkanem Śmiłowo. Do siedemdziesiątej trzeciej minuty przyjezdni prowadzili po samobójczym trafieniu Szymona Janika. Wówczas wyrównał Dominik Tomczyński. Za niespodziankę można też uznać wynik z Trzemeszna. Zjednoczeni pokonali wyżej notowaną Pogoń Nowe Skalmierzyce 3:0. Bohaterem miejscowych został Kamil Wysocki, który dwukrotnie pokonał bramkarza. Zwycięstwo przypieczętował Mateusz Kaczor. W Pniewach miejscowy Sokół zmierzył się z Tarnovią Tarnowo Podgórne. Wynik meczu w dziewiątej minucie otworzył grający trener Tarnovii, Zbigniew Zakrzewski. Przed przerwą na 2:0 podwyższył Adrian Stypczyński. W drugiej połowie zwycięstwo 3:0 przypieczętował Patryk Koler.

Unia Swarzędz - Ostrovia 1909 Ostrów Wlkp. 2:0
Krystian Antczak 29’, Piotr Babuszkiewicz 90′.

Nielba Wągrowiec - Pinsel-Peter Krobianka Krobia 0:1