IV liga: dwóch kandydatów do mistrzostwa jesieni

​Za nami jeden z ostatnich jesiennych weekendów z czwartą ligą. Wielkopolskie drużyny rozegrają jeszcze dwie serie spotkań. W walce o fotel lidera po rundzie jesiennej liczą się Lubuszanin Trzcianka i Unia Swarzędz.

Lider tabeli, Lubuszanin Trzcianka utrzymuje dwupunktową przewagę nad Unią Swarzędz. Tym razem zespół Jarosława Feciucha wygrał 2:1 ze Zjednoczonymi Trzemeszno. W dwudziestej ośmej minucie trzcianeccy kibice mieli powody do radości, kiedy bramkarza pokonał Mateusz Bany. Radość nie trwała jednak długo. Niespełna minutę później wyrównał Adam Niedzielski. W końcówce meczu zwycięstwo “Lubu” zapewnił Michał Wawszczak, który wykorzystał rzut karny. Do przerwy kibice nie zobaczyli bramek. Pierwsze trafienie niedługo po zmianie stron zanotowali podopieczni Patryka Kniata. Bramkę dla Unii strzelił Marcin Łażewski. Kilkanaście minut później prowadzenie podwyższył Mateusz Świergiel. Na sześć minut przed końcem regulaminowego czasu gry zespół Zbigniewa Zakrzewskiego zdobył kontaktowego gola. Do siatki trafił Bartosz Ślusarski. Ostatecznie mecz zakończył się wygraną Unii 2:1.

Krystian Benuszak bohaterem LKS Gołuchów. Zawodnik w starciu z Wartą Międzychód ustrzelił hat-tricka dzięki któremu jego zespół wygrał 3:1. Warciarze odpowiedzieli trafieniem Gerarda Pińczuka. Szóste zwycięstwo w obecnej kampanii i na własnym boisku zanotował Orkan Śmiłowo. Ekipa trenera Tomasza Miedzińskiego pokonała Centrę Ostrów Wlkp. 2:0. Miejscowi obie bramki strzelili po przerwie, a do siatki trafili Damian Buczek i Wojciech Wypusz.  Jeden gol zadecydował o wyjazdowym zwycięstwie wągrowieckiej Nielby z Polonią Leszno. Podopieczni Przemysława Arendta i Radosława Kołackiego wygrali po pięknym golu Michała Gruszki  z rzutu wolnego. W starciu zespołów z dolnych rejonów tabeli lepsi zawodnicy z Kórnika. Kotwica pokonała w Krobi miejscową Krobiankę 2:1 po golach Witolda Walkowiaka i Patryka Bordycha. Dla gospodarzy bramkę strzelił Przemysław Kaczmarek. Dla zespołu Kotwicy prowadzonego przez Piotra Sołytysiaka było to czwarte zwycięstwo w obecnej kampanii. Dzięki temu “zielono-biali” zrównali się punktami z zespołami z Opatówka i Krobi. Te trzy zespoły mają na swoim koncie po piętnaście punktów.

Pewne zwycięstwo zanotowała Obra Kościan, która pokonała beniaminka, Sokoła Pniewy 4:0. Na listę strzelców w zespole Krzysztofa Knychały wpisali się: Mariusz Józefiak, Jacek Żak, Tomasz Marcinkowski i Piotr Sznabel. Do Nowych Skalmierzyc w miniony weekend zawitała Victoria Września. Już w czwartej minucie goście cieszyli się z prowadzenia po golu Szymona Krawczyńskiego. Radość trwała niespełna sześć minut. Wówczas bramkę dla Pogoni strzelił Adam Majewski. Jeszcze przed przerwą miejscowi wyszli na prowadzenie po golu Daniela Armatysa. Po zmianie stron zwycięstwo 4:1 przypieczętowali Maciej Sowiński i Dawid Kuczyński. Podobny przebieg miał mecz Polonii Kępno z KS Opatówek. Przyjezdni prowadzili od dziewiątej minuty, kiedy do siatki trafił Dominik Tomczyński. Poloniści odrobili straty za sprawą Filipa Latuska, który przed przerwą dwukrotnie pokonał bramkarza “Kosy”. W drugiej połowie gole strzelili także Piotr Cierlak i Łukasz Walczak, a ich zespół zwyciężył 4:1. Emocji nie zabrakło w starciu Ostrovii z Olimpią Koło. Po trzydziestu trzech minutach miejscowi prowadzili 2:0 po golach Daniela Kaczmarka i Marka Szymanowskiego. Trzy minuty później kontaktowego gola dla Olimpii strzelił Maciej Sowiński. Na osiem minut przed końcem regulaminowego czasu gry Sowiński doprowadził do remisu 2:2 strzelając swojego drugiego gola. Ostateczny cios zadali jednak gospodarze, a bramkarza gości pokonał wspomniany Kaczmarek.

Tarnovia Tarnowo Podgórne - Unia Swarzędz 1:2
Bartosz Ślusarski 84’ - Marcin Łażewski 54’, Mateusz Świergiel 70’.

LKS Gołuchów - Warta Międzychód 3:1
Krystian Benuszak 13’, 29’, 83’ - Gerard Pińczuk 74’.

Orkan Śmiłowo - Centra 1946 Ostrów Wlkp. 2:0