Słaby weekend na szczeblu centralnym

Porażka Lecha, Warty i wyniki w kratkę w III lidze - miniony weekend nie należał do wielkopolskich ekip na szczeblu centralnym. Wygrały jedynie zespoły KKS Kalisz, Mieszko Gniezno i Lecha II Poznań.

W Lotto Ekstraklasie Lech Poznań pogrążony w głębokim kryzysie. “Kolejorz” przegrał u siebie z Lechią Gdańsk 0:1 po golu Flávio Paixão. Po meczu z posadą pożegnał się trener, Ivan Djurdjevic, co jeszcze bardziej wzburzyło kibiców Lecha. Po tej porażce lechici tracą do lidera z Gdańska osiem punktów. Pierwszoligowa Warta Poznań podejmowała w weekend spadkowicza z ESA, Bruk-Bet Termalicę Nieciecza. Do przerwy kibice nie zobaczyli bramek. Na samym początku drugiej połowy kibice przy Drodze Dębińskiej cieszyli się z gola dla gospodarzy. Do siatki trafił Wojciech Onsorge. Wystarczyła jednak chwila nieuwagi i goście w dwie minuty odrobili straty z nawiązką. Najpierw wyrównał Roman Gergel, a po chwili na 2:1 trafił Michał Skóraś.

W trzeciej lidze KKS 1925 Kalisz cały czas z punktem straty do zajmującej pierwsze miejsce w tabeli, Raduni Stężyca. Lider wygrał u siebie 3:0 z Sokołem Kleczew po golach, które strzelili Mateusz Łuczak, Artur Formela i Tomasz Bejuk. Z kolei kaliszanie pewnie pokonali w Kołobrzegu miejscową Kotwicę 4:0. Na listę strzelców dwukrotnie wpisał się Hubert Antkowiak, który razem z Tomaszem Bzdęgą z Mieszka Gniezno przewodzi klasyfikacji najlepszych strzelców.  Do siatki trafili także Iván Vidal i Mateusz Żebrowski. Na trzecim miejscu w tabeli plasuje się beniaminek z Gniezna, który wygrał drugi mecz z rzędu. Zespół Mariusza Bekasa zwyciężył w Koszalinie z Bałtykiem 4:0. Wszystkie bramki Mieszko strzelił w drugiej połowie. Do siatki trafili Michał Steinke, Dawid Radomski, Adam Konieczny i Mikołaj Panowicz. Wysokie zwycięstwo zanotowały rezerwy poznańskiego Lecha. “Kolejorz” pewnie pokonał na wyjeździe Wdę Świecie 5:0. Wynik już w pierwszej minucie otworzył Kacper Friska. Kilkanaście minut później prowadzenie podwyższył Dariusz Dudka, który wykorzystał rzut karny. Jeszcze przed przerwą miejscowego bramkarza pokonał Krzysztof Kołodziej. Po zmianie stron zwycięstwo przypieczętował Hubert Sobol zdobywając swojego ósmego i dziewiątego gola w obecnej kampanii. Bez punktów ze Szczecina wróciła Polonia Środa Wielkopolska. Podopieczni Krzysztofa Kapuścińskiego przegrali ze Świtem Skolwin 0:2. Bramki dla miejscowych w drugiej połowie strzelili Adam Nagórski i Patryk Bil. Również gorycz porażki musieli przełknąć zawodnicy Górnika Konin. “Łańcuchy”  przegrały u siebie z rezerwami Pogoni Szczecin 1:2. Dla gości trafiali Dawid Błanik i Maciej Żurawski. Po stronie Górnika trafił Taras Jaworśkyj. Z kolei Jarota Jarocin zremisowała u siebie z Chemikiem Bydgoszcz 1:1. Do przerwy to goście prowadzili po trafieniu Macieja Kota.W siedemdziesiątej szóstej minucie na wagę remisu dla gospodarzy trafił Mateusz Molewski.