TURNIEJE SKRZATÓW

Wielkopolski ZPN jest organizatorem cyklicznych turniejów dla "Skrzatów". To najmłodsza kategoria wiekowa ujęta w unifikacji szkolenia i współzawodnictwa opracowanej przez Polski Związek Piłki Nożnej. Na tym etapie najmłodsi adepci futbolu, 7-latkowie i młodsi, mają przede wszystkim bawić się piłką i poznać pozytywne strony gry, stąd oparcie szkolenia o gry i zabawy ruchowe. Za najważniejszy cel dla Skrzatów uznaje się zainteresowanie dzieci systematyczną aktywnością i zbudowanie motywacji do uczestnictwa w treningach.

Adekwatnie do wieku młodych piłkarzy dostosowane są zasady. Zespoły rywalizują w czteroosobowych składach, piłką w rozmiarze 3 i uderzając na bramkę wielkości 3x1 m. Gra odbywa się bez bramkarzy, stąd gwarantowana jest duża liczba goli i masa pozytywnych emocji. Wynik w rozgrywkach jest całkowicie nieistotny, stąd klasyfikacja nie jest prowadzona. Zwycięzcami zawsze są wszyscy uczestnicy. W trzech pierwszych turniejach było ich łącznie ponad pięciuset.

Informacje o kolejnych turniejach publikowane są na stronie Związku, a zapisy przyjmowane mailowo pod adresem turnieje@wielkopolskizpn.pl.