fot. Proeko

21 kolejek w PROEKO IV lidze jesienią

Wydział Gier i Ewidencji Wielkopolskiego ZPN podjął decyzję o rozegraniu dwóch dodatkowych kolejek jesienią w PROEKO IV lidze. Tym samym zawodnicy będą rywalizować do 5 grudnia i rozegrają całą pierwszą rundę rozgrywek.

Do Związku w ostatnim czasie zaczęły spływać wnioski klubów, by zaplanować 20. i 21. kolejkę jeszcze w obecnym roku kalendarzowym. Działacze uczestniczących w rozgrywkach zespołów w coraz większej liczbie dochodzili do wniosku, że takie rozwiązanie pozwoli lepiej zaplanować im kolejne miesiące funkcjonowania. Udając się bowiem na przewę zimową, będą wiedzieli, czy wiosną przyjdzie im walczyć o awans czy też utrzymanie w najsilniejszej lidze wojewódzkiej.

Wielkopolski ZPN już wcześniej zastrzegał możliwość dokonania takiej modyfikacji, a głosy klubów jedynie przyspieszyły decyzję. Zgodnie z postanowieniem Wydziału Gier i Ewidencji, 20. kolejka odbędzie się w środę, 11 listopada (pomiędzy kolejką 16. a 17.), a 21. kolejka kończąca walkę o punkty w 2020 roku, rozegrana zostanie 5-6 grudnia.

Zmianie uległ również termin rundy wstępnej wojewódzkiego etapu Pucharu Polski. Mcze Warty II Poznań z Iskrą Szydłowo i KKS-u 1925 II Kalisz z Wilkami Wilczyn zostały przesunięte na 21 października. Zmodyfikowany zostanie również terminarz rundy wiosennej - spotkania nie będą najpewniej rozgrywane w dotychczas wykorzystywanych terminach świątecznych - 3 maja oraz 3 czerwca (Boże Ciało).