Wielkopolska w turniejach finałowych Mistrzostw Polski

PUCHAR IM. KAZIMIERZA DEYNY (R.2003)

Kujawsko-Pomorski ZPN - Wielkopolski ZPN 0-2 (0-1)
0-1 Damian Kołtański

0-2 Igor Ławrynowicz

Ten mecz miał duży ciężar gatunkowy, bowiem zwycięzca zapewniał sobie miejsce w turnieju finałowym w Będzinie. Wielkopolanie mieli przewagę, stwarzali mnóstwo sytuacji, z których dwie wykorzystali i zasłużenie wygrali spotkanie.

Końcowa tabela:

1. Zachodniopomorski ZPN
2. Wielkopolski ZPN

3. Kujawsko-Pomorskie ZPN
4. Pomorski ZPN

.

PUCHAR IM. KAZIMIERZA GÓRSKIEGO (R.2004)

Kujawsko-Pomorski ZPN – Wielkopolski ZPN 2-3 (2-1)
1-0 Igor Kornobis

1-1 nieznany

1-2 nieznany

2-2 Igor Kornobis

2-3 Jakub Sarnowski

Sztab szkoleniowy Wielkopolskiego ZPN w tym spotkaniu mógł sprawdzić zawodników, którzy w poprzednich spotkaniach mniej czasu spędzali na boisku. Wielkopolanie od początku spotkania przeważali i udokumentowali poczynania bramką po składnej akcji całego zespołu. W kolejnych fragmentach spotkania do głosu doszli gospodarze i po dwóch prostych błędach młodych Wielkopolan, najpierw doprowadzili do remisu, a na kilka minut przez zakończeniem pierwszej połowy wyszli na prowadzenie 2:1. Po przerwie po raz kolejny zespół pokazał charakter, zdobył dwie bramki i wywiózł z Więcborka kolejne trzy punkty. Po tym spotkaniu zespół umocnij się na prowadzeniu w tabeli, zdobywając w trakcie eliminacji komplet 18 punktów!