fot. Wielkopolski ZPN

Amicus Mórka zgłoszony do Klasy B

Amicus Mórka to kolejny nowy klub, który wystąpi w sezonie 2020/21 w rozgrywkach seniorskich. Zespół został przydzielony do grupy 10 Klasy B.

Nowy klub jest 121. drużyną jaka przystąpi do rywalizacji na najniższym szczeblu seniorskim. Amicus został przypisany do grupy 10 Klasy B, która tym samym liczyć będzie 13 drużyn. W związku z powyższą zmianą, dla tej grupy utworzony został nowy terminarz rundy jesiennej. Jako, że liczba zespołów jest nieparzysta, w każej kolejce jedna drużyna będzie pauzować.

Przypomnijmy, że w sezonie 2020/21 drużyny Klasy B będą rywalizować w 10 grupach - jedna liczyć będzie 14 klubów, cztery po 13, kolejne cztery po 12 i w końcu jedna grupa składać się będzie z 7 zespołów. W najmniejszej grupie zespoły będą rywalizować w systemie czterorundowym, a awans wywalczy tylko najlepszy. Z pozostałych grup promocja dotyczyć będzie dwóch najlepszych klubów.

W założeniu Wydziału Gier i Ewidencji, dołączenie drużyny Amicus Mórka jest ostatnią zmianą dokonaną w składach Klasy B. Dalsze modyfikacje możliwe są wyłącznie w skrajnej sytuacji wycofania przynajmniej dwóch zespołów z jednej grupy.