fot. ARTBUD IV liga

ARTBUD IV liga - raport klubowy cz. 3

Ostatnia część raportu z przygotowań ligowców to zespoły z miejsc 13-17.

Przypominamy, że liga wiosną rozgrywana będzie w niepełnym składzie wskutek wycofania z rozgrywek Victorii Skarszew.

 

OBRA 1912 KOŚCIAN

Intensywnie do rundy wiosennej przygotowywali się podopieczni Krzysztofa Knychały. Pięć jednostek treningowych w tygodniu na początku, później cztery treningi i mecz kontrolny - tak Obra przepracowała osiem tygodni przed startem ligi. Ciężka praca ma przynieść od razu efekty punktowe, które pozwolą odskoczyć na bezpieczną odległość od rywali walczących o utrzymanie. Bardzo ważny będzie już pierwszy mecz z Polonią 1908 Marcinki Kępno.

SPARINGI:
Syrena Zbąszynek 4:1
Kotwica Kórnik 1:2
Piast Żmigórd 0:2
Nielba Wągrowiec 2:1
Warta Śrem 2:1
Sparta Szamotuły 2:1

NOWI ZAWODNICY:
Bartłomiej Raba (Pogoń-Sokół Lubaczów), Szymon Kubicki (Helios Czempiń), Szymon Rożek (LKS Wielkopolska Komorniki)

 

 

HURAGAN POBIEDZISKA

Kolejny zespół spisujący się poniżej oczekiwań i kolejny, który do wiosny przystąpi z nowym trenerem. Po pięciu i pół roku z prowadzenia zespołu zrezygnował Paweł Kutynia, a zastąpił go Damian Ludwiczak dotychczas prowadzący Meblorza Swarzędz. Nowy szkoleniowiec mógł dokładnie poznać zespół podczas 8-tygodniowego okresu przygotowawczego. Co ciekawe, Huragan sparował w nim przede wszystkim z przeciwnikami z innych województw. Na 7 gier tylko dwie drużyna z Pobiedzisk zagrała z wielkopolskimi klubami i akurat te mecze przegrała. Wygrała za to w Pucharze Polski z Wartą Międzychód i do ligi przystąpi w dobrych humorach. Warto odnotować, że o awansie Huraganu zdecydował gol nowego nabytku, rosłego napastnika Kuby Januszewicza. 

SPARINGI:
Lipno Stęszew 2:3
Notecianka Pakość 4:1
Lubuszanin Drezdrenko 0:2
Cuiavia Inowrocław 3:2
Przemysław Poznań 1:2
Kujawianka Izbica Kujawska 2:0
Noteć Gębice 1:0

NOWI ZAWODNICY:
Jan Borowiak (Lipno Stęszew), Kuba Januszewicz (Złoci Złotkowo), Dawid Górzyński (zespół juniorów)

 

POLONIA 1912 LESZNO

Dobry początek przygotowań, później seria porażek z zespołami z Red Box V ligi i w końcu udany test generalny przeciwko Centrze Ostrów Wielkopolski. Zimowe przygotowania Polonii były huśtawką nastrojów, a ich efekt pozostaje pewną niewiadomą. Dobrą wiadomością dla klubu jest postęp w pracach przygotowawczych do budowy boiska ze sztuczną nawierzchnią w kompleksie w Zaborowie. Brak takiego obiektu znacząco utrudniał przygotowania, ale wszystko wskazuje, że miniona zima była ostatnią z takim problemem, bo rozpisany został już przetarg i za kilka miesięcy Polonia powinna mieć do dyspozycji kolejny wysokiej klasy obiekt.

SPARINGI:
Pinsel-Peter Krobianka Krobia 4:0
Dąb-Sława Przybyszów 2:3
Sokół Jerzmanowa 5:0
Syrena Zbąszynek 2:0
Kania Gostyń 1:4
Ostrovia 1909 Ostrów Wielkopolski 0:2
Pinsel-Peter Krobianka Krobia 1:2
Centra 1946 Ostrów Wielkopolski 3:1

NOWI ZAWODNICY:
Kacper Zapłacki (Piast Poniec), Mateusz Klabiński (USI Luppo-Martini Wolfsburg)

 

POLONIA 1908 MARCINKI KĘPNO

W Kępnie co pół roku słychać niepokojące informacje o rozpadzie drużyny i nie inaczej było tej zimy. Brak porozumienia pomiędzy sporą grupą zawodników i zarządem klubu co do zaległości, rezygnacje z gry, modyfikowany plan przygotowań, które odbywały się w skromnej grupie. Zagrożenie, że w lidze Polonia nie wystartuje było realne, ale ostatecznie udało się zebrać kadrę. Od razu trzeba zaznaczyć, że nieliczną, bo do meczu pucharowego u siebie Polonia przystąpiła mając 15 graczy. Dwóch kolejnych czeka na zgłoszenie, a ratunkowym uzupełnieniem mają być juniorzy. Przy tak wąskiej grupie problemy kadrowe w trakcie rozgrywek wydają się być niemal pewne, gdy nałożą się zawieszenia za kartki i kontuzje. Optymizm przed ligową walką daje jednak wspomniany mecz pucharowy, w którym Polonia odrobiła straty i wyeliminowała Victorię Września.

SPARINGI:
- OKS Olesno 2:0
- Ostrovia 1909 Ostrów Wielkopolski 0:3
- LKS Jankowy 1968 4:0

NOWI ZAWODNICY:
nie ogłoszono

 

SKP SŁUPCA

Zespół ze wschodniej części Wielkopolski musi odrabiać straty do rywali i przygotował się do tego dokonując licznych zmian kadrowych. Najpierw rozstano się z trenerem Maciejem Rozmarynowskim, a zastąpił go Łukasz Kubzdyl, przechodząc do Słupcy z Warty Śrem. Dużo roszad nastąpiło również w kadrze. Na pierwszy plan wysuwa się tu transfer Samira Galmaniego. 19-latek pół roku temu trafił do Polski i był zawodnikiem drugoligowych Błękitnych Stargard. Głośno o nim było głównie za sprawą doniesień, że interesował się nim Real Madryt. Teraz jednak marzenia o grze w „Galacticos” musi zastąpić walką o ligowy byt w Słupcy. Większego Entuzjazmu słupczanom nie podniosły wyniki sparingów, choć jak podkreśla nowy szkoleniowiec, nastawienie jest pozytywne i odświeżony zespół ma zrealizować cel, jakim jest utrzymanie.

SPARINGI:
- Noteć Gębice 1:1
- Zjednoczeni Trzemeszno 2:1
- SMS Ślesin 3:3
- Pogoń Mogilno 1:8
- Polonia Golina 1:4
- Polonus Kazimierz Biskupi 2:3

NOWI ZAWODNICY:
Samir Galmani (Błękitni Stargard), Mateusz Sołtysiak (Warta poznań), Mikołaj Słomczewski (Nielba Wągrowiec), Adam Koperski (Warta Śrem), Aleksander Rybarczyk (Warta Śrem), Nikos Kucostatis (Szturm Junikowo Poznań), Jakub Nowak (Vitcovia Witkowo), Krzysztof Schoen (Warta Międzychód)

 

 

ARTBUD ZAPRASZA NA TARGI MIESZKAŃ I DOMÓW!

ARTBUD Targi 2023