fot. Awanse i spadki - analiza tabel

Awanse i spadki - stan na 28 czerwca

PONIŻSZA ANALIZA PRZEDSTAWIA STAN PO SPOTKANIACH ROZEGRANYCH 27 CZERWCA 

III LIGA, GRUPA 2

Ostatnia kolejka nie zmieniła układu tabeli "pod kreską". Najwyżęj sklasyfikowanym zespołem spadającym jest Bałtyk Koszalin. W przypadku ewentualnego wycofania Bytovii oraz decyzji organu zarządzającego rozgrykami o uzupełnieniu wolnego miejsca, jakie w ten sposób mogłoby powstać, pierwszym w kolejności do powrotu do III ligi będzie właśnie klub z Koszalina.

Tym samym potencjalne zmiany w składzie lig nie będą wpływać na sytuację w niższych ligach w Wielkopolsce.

ANaliza - 3 liga - 26 czerwca

 

SPADEK DO IV LIGI: Mieszko Gniezno, Górnik Konin, Unia Swarzędz, Nielba Wągrowiec

PROEKO IV LIGA

Zdegradowane zostały GKS Dopiewo, OTPS Winogrady Poznań, Pinsel-Peter Krobianka Krobia, Polonia 1912 Leszno, Warta II Poznań, Lubuszanin Trzcianka, Ostrovia 1909 oraz Polonia Kępno. W barażach o utrzymanie zagra Victoria Ostrzeszów.

Analiza - 4 liga - 21 czerwca

 

AWANS DO III LIGI: POGOŃ NOWE SKALMIERZYCE

SPADEK DO V LIGI: GKS Dopiewo, OTPS Winogrady Poznań, Pinsel-Peter Krobianka Krobia, Polonia 1912 Leszno, Warta II Poznań, Lubuszanin Trzcianka, Ostrovia 1909 Ostrów Wielkopolski, Polonia Kępno.

RED BOX V LIGA

Ostatnie rozstrzygnięcia zapadły w grupie 2 Red Box V ligi. Korona Piaski tylko zremisowała swój mecz ligowy, ale wobec porażki Kanii Gostyń utrzymała pierwsze miejsce i została mistrzem rozgrywek.

Porażka Kanii jednocześnie sprawiłą, że zespół ten stracił szansę na bycie gospodarzem półfinałowego meczu barażowego i pierwsze z dodatkowych spotkań o awans rozegra w Skarszewie.

Pary barażowe prezentują się następująco:
Victoria Ostrzeszów - Pogoń Łobżenica

Victoria Skarszew - Kania Gostyń

Wyniki ostatniej kolejki zadecydowały również o spadkach z grupy 2 Red Box V ligi. Byt na tym poziomie uratowały Orkan Chorzemin i PKS Racot.

W przypadku, gdyby zaistniała potrzeba uzupełniania składu V ligi, hierarchia zespołów prezentuje się następująco:
Grom Camperspol Plewiska (12. miejsce - grupa 2) - 41 punktów, bramki -3
Zjednoczeni Rychwał (12. miejsce - grupa 3) - 39 punktów, bramki -20
Sparta Szamotuły (13. miejsce - grupa 1) - 41 punktów, bramki -2
Promień Krzywiń (13. miejsce - grupa 2) - 41 punktów, bramki -22
GKS Sompolno (13. miejsce - grupa 3) - 39 punktó, bramki -11

AWANS DO IV LIGI:
Grupa 1: HURAGAN POBIEDZISKA
Grupa 2: KORONA PIASKI
Grupa 3: SKP SŁUPCA


UDZIAŁ W BARAŻACH O IV LIGĘ:
Grupa 1: Pogoń Łobżenica
Grupa 2: Kania Gostyń
Grupa 3: Victoria Skarszew


SPADEK DO KLASY OKRĘGOWEJ:
Grupa 1 (spada 6 zespołów): Płomień Połajewo, GLKS Wysoka, Lechita Kłecko, Sparta Złotów, Orkan Śmiłowo, Sparta Szamotuły
Grupa 2 (spada 7 zespołów): Pogoń Śmigiel, Patria Buk, Piast Poniec, Grom Wolsztyn, Sokół Pniewy, Promień Krzywiń, Grom Camperspol Plewiska
Grupa 3 (spada 7 zespołów): Lew Pogorzela (wycofanie - spadek do Klasy A), Tulisia Tuliszków, Raszkowianka Raszków, KS Opatówek, MKS Dąbie, Zjednoczeni Rychwał, GKS Sompolno

RED BOX KLASA OKRĘGOWA

Po tym jak w piątek miejsce w barażu zostało zagwarantowane dla Meblorza Swarzędz, w sobotę wyjaśniła się kwestia wicemistrza z grupy 1. Został nim Radwan Lubasz.

Pary barażowe prezentują się następująco:

Polanin Strzałkowo - Radwan Lubasz

Nasza Dyskobolia Grodzisk Wielkopolski - Kłos Zaniemyśl

Meblorz Swarzędz - Jarota II Jarocin Witaszyce


Do Klasy A spadają wszystkie drużyny z miejsc 13-17 i CZTERY z miejsc 12. Klasyfikacja drużyn z tego miejsca wygląda następująco:
1. Grom Czacz (grupa 4) - 32 mecze / 42 punkty - UTRZYMANIE
2. Zryw Dąbie (grupa 3) - 31 / 41 punktów* - UTRZYMANIE
3. Ogniwo Łąkociny (grupa 6) - 32 / 40 punktów
5. Sokół Chwałkowo (grupa 5) - 32 / 35 punktów
4. Noteć Dziembowo (grupa 1) - 32 / 34 punkty (bramki -21)
6. Złoci Złotkowo (grupa 2) - 32 / 34 punkty (bramki -34)
* Spotkanie Zrywu Dąbie w ostatniej kolejce się nie odbyło i zostanie zweryfikowane. Nie ma to jednak w tej chwili znaczenia, gdyż Zryw już przy obecnym bilansie punktowym utrzymał się w Klasie Okręgowej, podobnie jak Grom Czacz z grupy 4.

AWANS DO V LIGI:
Grupa 1: KORONA STRÓŻEWO
Grupa 2: PIAST KOBYLNICA
Grupa 3: PELIKAN NIECHANOWO
Grupa 4: ORKAN KONARZEWO
Grupa 5: WARTA ŚREM
Grupa 6: BIAŁY ORZEŁ KOŹMIN WIELKOPOLSKI


UDZIAŁ W BARAŻACH O V LIGĘ:
Grupa 1: Radwan Lubasz
Grupa 2: Meblorz Swarzędz
Grupa 3: Polanin Strzałkowo
Grupa 4: Nasza Dyskobolia Grodzisk Wielkopolski
Grupa 5: Kłos Zaniemyśl
Grupa 6: Jarota II Jarocin Witaszyce


SPADEK DO KLASY A:
Grupa 1 (spada 6 zespołów): WKS Wyszyny, Orzeł Pęckowo, Tarnovia Tarnówka, Stella Białośliwie, Fortuna Wieleń, Noteć Dziembowo
Grupa 2 (spada 6 zespołów): Szturm Junikowo Poznań, Orkan Objezierze, Czarni Wróblewo, Victoria II Września, LKS Baborówko, Złoci Złotkowo
Grupa 3 (spada 5): Orlik Miłosław, Sparta Sklejka Orzechowo, LMKS Czarni Brzeźno, Baszta Przedecz, Warta Pyzdry
Grupa 4 (spada 5 zespołów): LZS Wronczyn (wycofanie - spadek do Klasy B), Sokół Duszniki, Gwiazda Siedlec, TS Gminy Kamieniec, Brenewia Wijewo
Grupa 5 (spada 6 zespołów): Zjednoczeni Pudliszki, Piast Nowy Belęcin, GTS Phytopharm Klęka, Pogoń Książ Wielkopolski, Sarnowianka Sarnowa, Sokół Chwałkowo
Grupa 6 (spada 5 lub 6 zespołów): Grom Golina, Barycz Janków Przygodzki, Prosna Kalisz, LKS Czarnylas, LZS Czajków, Ogniwo Łąkociny

PROTON KLASA A

Po awansie UKS Śrem, który dokonał się w sobotę, w niedzielę ostatnie miejsca dające prawo gry na wyższym szczeblu wywalczyły zespoły Lotnik-1997 Poznań, Polonia Poznań oraz Szczyt Szczytniki.

W przypadku drużyn z 11. miejsc, spośród których tylko najlepsza wywalczyła utrzymanie, mini tabela prezentuje się następująco:
1. Kormoran Święciechowa - 24 mecze / 28 punktów - UTRZYMANIE
2. Kłos II Zaniemyśl - 24 / 24, bramki -28
3. Pogoń Trębaczów - 24 / 24, bramki -29
4. Włókniarz Okonek - 24 / 24, bramki -35
5. Grom Malanów - 24 / 23
6. GKS Golęczewo - 24 / 21
7. Warta Rumin - 24 / 19, bramki -34
8. Byki Obrowo - 24 / 19, bramki -42
9. Sokół Wroniawy - 24 / 15

Przypominamy, że ze względu na nierówną liczbę spotkań, zespołom o większej liczbie gier odpowiednio pomniejszono bilans odejmując spotkania z najniższej klasyfikowaną drużyną. Powyższa minitabela będzie brana pod uwagę przy ewentualnym uzupełnianiu składów lig.

 

AWANS DO KLASY OKRĘGOWEJ:
Grupa 1: KP PIŁA, DRAWA KRZYŻ
Grupa 2: KŁOS GAŁOWO, LZS OTOROWO
Grupa 3: LOTNIK-1997 POZNAŃ, POLONIA POZNAŃ
Grupa 4: ORZEŁ KAWĘCZYN, LKS ŚLESIN
Grupa 5: KORONA BUKOWIEC, NAP NOWY TOMYŚL
Grupa 6: KS 1920 MOSINA, TĘCZA-OSA OSIECZNA
Grupa 7: DĄBRCZANKA PĘPOWO, UKS ŚREM
Grupa 8: RKS RADLICZYCE, SZCZYT SZCZYTNIKI
Grupa 9: PŁOMIEŃ OPATÓW, MASOVIA KRASZEWICE

SPADEK DO KLASY B:
Grupa 1 (14 drużyn, spadają 4 zespoły): Derby Stara Łubianka (wycofanie), Leśni Zawada, Błyskawica Nieżychowo, Włókniarz Okonek
Grupa 2 (13 drużyn, spadają 3 zespoły): Warta Sieraków, KS Gaj Wielki, Byki Obrowo
Grupa 3 (14 drużyn, spadają 4 zespoły): Pogrom Luboń, Tarnovia II Tarnowo Podgórne, Antares Zalasewo, GKS Golęczewo
Grupa 4 (14 drużyn, spadają 4 zespoły): KS Mostki, GKS Osiek Łuczywno, Wicher Dobra, Warta Rumin
Grupa 5 (13 drużyn, spadają 3 zespoły): Pieczarka Wielichowo, Czantoria Gościeszyn, Sokół Wroniawy
Grupa 6 (13 drużyn, spadają 2 zespoły): Helios II Czempiń, Sokół Włoszakowice
Grupa 7 (13 drużyn, spadają 3 zespoły): Żaki Taczanów, GKS Krzemieniewo, Kłos II Zaniemyśl
Grupa 8 (14 drużyn, spadają 4 zespoły): Dragon Dzierzbin, GKS Rzgów, Huragan Szczury, Grom Malanów
Grupa 9 (14 drużyn, spadają 4 zespoły): KS Hanulin, LZS Trzcinica, OKS Ostrów Wielkopolski, Pogoń Trębaczów

PROTON KLASA B

 

W ostatniej kolejce awans do Klasy A wywalczyły Jedność Zakrzewo, KS Kąsinowo, a także Płomień II Przyprostynia.

AWANS DO KLASY A:
Grupa 1: ISKRA BĄDECZ, JEDNOŚĆ ZAKRZEWO
Grupa 2: UNIA UJŚCIE, BŁYSKAWICA BRONISŁAWKI
Grupa 3: WARTA WARTOSŁAW, KS KĄSINOWO
Grupa 4: WEŁNA ROGOŹNO, KS 1999 ŁOPUCHOWO
Grupa 5: SOKÓŁ CHOBIENICE, PŁOMIEŃ II PRZYPROSTYNIA
Grupa 6: ROKITA ROKIETNICA, KOZIOŁEK POZNAŃ
Grupa 7: ORZEŁ WYSOCKO WIELKIE, PELIKAN NOWY KAROLEW
Grupa 8: CZARNI WIERZBNO, ZĘBCÓW OSTRÓW WIELKOPOLSKI
Grupa 9 (awansuje jeden zespół): GKS II SOMPOLNO
Grupa 10: KS APOL TERM-PIR SPŁAWIE, ORLA JUTROSIN

PODSUMOWANIE 

Sytuacja w analizie jest aktualna na dzień 28 czerwca i może jeszcze ulegać zmianie wskutek weryfikacji wyników spotkań.

OSTATECZNE WYNIKI SEZONU MUSZĄ ZOSTAĆ ZATWIERDZONE PRZEZ WYDZIAŁ GIER I EWIDENCJI.

Ponadto należy pamiętać, że w przypadku, gdy o utrzymanie decyduje minitabela drużyn z danego miejsca w różnych grupach, może ona być później podstawą do uzupełniania lig wskutek możliwych wycofań przed startem sezonu 2021/22. Zgodnie z regulaminem rozgrywek, zespoły te będą zastępowały inne zespoły, które wywalczą utrzymanie, a nie przystąpią do kolejnych rozgrywek.

W przypadku, gdy sytuacja będzie dotyczyć drużyny awansującej (nieprzystąpienie do rozgrywek, rezygnacja z awansu), jej miejsce zajmować będzie kolejny zespół, ale nie z tej grupy. W takich przypadkach premiowana będzie drużyna o najlepszym bilansie z wszystkich grup danego poziomu, która nie wywalczyła awansu. Do jej wyłonienia tworzone będą tabele bilansowe z wyrównaniem liczby spotkań.