fot. Lotto Plaża Wolności

Beachsoccer na Lotto Plaży Wolności

Piłka nożna przejmuje we władanie Plac Wolności w Poznaniu. Od czwartku do niedzieli stolica Wielkopolski będzie stolicą polskiej piłki plażowej. Kibice ponownie obejrzeć będą mogli spotkania reprezentacji, organizatorzy zadbali również o rozgrywki dla młodzieży.

Po raz drugi kibice będą mogli w centrum Poznania zobaczyć w akcji reprezentantów Polski. Przed rokiem Biało-Czerwoni dwukrotnie pokonali Czechów. Nasi południowi sąsiedzi w piątek dostaną okazję do rewanżu. Rozgrywki międzypaństwowe tym razem przybiorą formę trójmeczu kadr młodzieżowych, bowiem do wymienionych już nacji w tym roku dołączyła reprezentacja Francji. "Trójkolorowi" najpierw zagrają z Czechami (sobota), a następnie z Polakami (niedziela). Choć kadry rozegrają turniej towarzyski, meczu o wielką stawkę nie zabraknie. W niedzielę po meczu międzypaństwowym dojdzie do pojedynku o Superpuchar Polski. Mistrz Polski, zespół Hemako Sztutowo, zmierzy się ze zdobywcą Pucharu Polski, a zarazem mistrzem sprzed dwóch lat, KP Łódź.

Po zmaganiach profesjonalistów na piasku pojawią się amatorzy. Niedzielne popołudnie upłynie pod znakiem charytatywnego turnieju "Poma-Gramy Beach Soccer Cup", w którym udział weźmie osiem drużyn. Swój turniej (w piątek) rozegrają też poznańskie instytucje i służby mundurowe.

Organizatorzy nie zapomnieli też rzecz jasna o najmłodszych, do których należeć będzie cały czwartek. Jako pierwsze na piasku pojawią się szkoły podstawowe. Uczniowie zagrają o Pucharu Prezesa Poznańskiego Banku Spółdzielczego i Kancelarii Brzoziewska-Kędziora. Mecenasi swoim wsparciem objęłi również popołudniowe rozgrywki Skrzatów. Najmłodsi zawodnicy trenujący w klubach będą grać na trzech boiskach jednocześnie!

Swoich sił na piasku w trakcie Lotto Plaży Wolności 2019 będzie mógł spróbować każdy chętny. Imprezę pod nazwą "Beachsoccer dla wszystkich" zaplanowano na sobotę. W jej trakcie będzie można rozegrać własny mecz piłki plażowej, ale też wziąć udział w warsztatach szkoleniowych z trenerami i podszkolić własne umiejętności czy skorzystać z atrakcji w strefach zdrowia i ekologicznej.

 

HARMONOGRAM PIŁKARSKIEJ CZĘŚCI LOTTO PLAŻA WOLNOŚCI 2019

CZWARTEK, 23 MAJA
            10:00-14:00
Turniej szkół podstawowych o Puchar Prezesa Poznańskiego Banku Spółdzielczego i Kancelarii Brzoziewska-Kędziora

            16:00-19:00
Turniej Skrzatów pod patronatem Poznańskiego Banku Spółdzielczego i Kancelarii Brzoziewska-Kędziora

PIĄTEK, 24 MAJA

            12:00-16:00
Turniej Towarzyski poznańskich instytucji i służb mundurowych

            19:00 
Turniej Narodów U-21: Polska - Czechy

SOBOTA, 25 MAJA

            10:00-16:00
"Beachsoccer dla wszystkich" - otwarte treningi/warsztaty piłkarskie połączone z festynem edukacyjnym

            19:00
Turniej Narodów U-21: Czechy - Francja

NIEDZIELA, 26 MAJA

            12:00
Turniej Narodów U-21: Francja - Polska

            14:30
Superpuchar Polski: Hemako Sztutowo - KP Łódź

            16:00-20:00
Poma-Gramy Beach Soccer Cup