Beniaminkowie w natarciu

Zacięty bój o miano rewelacji pierwszej części sezonu toczą dwaj beniaminkowie, Victoria Ostrzeszów i Pogoń Lwówek, które zgodnie wygrały swoje mecze 7. kolejki i plasują się w pierwszej piątce. Na zwycięską ścieżkę wróciły Unia Swarzędz i Pogoń Nowe Skalmierzyce, pierwsze punkty stracił za to lider z Gołuchowa.

Warta stopuje faworytów

Warta Międzychód kilka tygodni temu niespodziewanie pokonała Unię Swarzędz, a w niedzielę zabrała punkty kolejnemu faworytowi. Ekipa z zachodu województwa jako pierwsza strzeliła bramki i nie dała się pokonać LKS-owi Gołuchów. Goście dwukrotnie wychodzili na prowadzenie na terenie lidera. "Żubry" wprawdzie szybko odrabiały straty, lecz nie potrafiły przechylić szali na swoją korzyść. Tym samym LKS nie jest już bez strat, za jednym zamachem po raz pierwszy stracił gola strzelonego przez rywala jak i punkty.

Nowicjusze rozpychają się w czołówce

Gołuchowianie pozostają za to jedynym zespołem bez porażki po tym, jak gorycz porażki przełknąć musiała w sobotę Tarnovia Tarnowo Podgórne. Podopieczni Sławomira Najtkowskiego okazali się wyraźnie gorsi od Victorii Ostrzeszów. Beniaminek wygrał bardzo pewnie 3:0 i po siedmiu grach znalazł się na ligowym podium.

Równie dobrze radzi sobie również inny beniaminek, Pogoń Lwówek. Niebiesko-żółci pokonali na własnym obiekcie KS Opatówek. Gospodarze prowadzenie objęli na początku drugiej połowy. Goście później wprawdzie wyrównali, ale reakcja miejscowych była błyskawiczna. Kilkadziesiąt sekund po stracie gola wyszli ponownie na prowadzenie, a po paru minutach przypieczętowali zwycięstwo 3:1.

Tydzień Ostrovii

Znakomity tydzień zanotowała Ostrovia 1909. Zawodnicy w charakterystycznych pasiastych strojach do tej pory nie zdobyli punktu, ale w dwóch meczach wyjazdowych zdobyli 11 goli i powiększyli swój dorobek o sześć "oczek". Najpierw na zakończenie 6. kolejki zwyciężyli w Poznaniu z OTPS-em 5:2, a następnie wygrali w Kole 6:0. Pięć bramek w obu meczach zdobył Daniel Kaczmarek. W ten sposób czerwono-biali odbili się od dna zostawiając za plecami obu ostatnich przeciwników.

OTPS Winogrady oprócz porażki z Ostrovią przegrał również z Lubuszaninem Trzcianka. Do przerwy zapowiadało się dobrze, bo gospodarze prowadzili 1:0. Cóż z tego, skoro w drugiej części w ciągu dwóch minut stracili dwa gole i szanse na korzystny rezultat szybko uciekły. Jako ciekawostkę odnotować można premierowego gola dla OTPS-u Jędrzeja Drame, 21-letniego syna byłego piłkarza Lecha, Sekou Drame.

Przełamanie pretendentów

Na zwycięską ścieżkę powrócili w 7. kolejce pretendenci do gry o awans. Unia Swarzędz w pierwszym starciu po powrocie trenera Patryka Kniata pokonała Centrę Ostrów Wielkopolski 3:1. Szkoleniowiec postawił w dużej mierze na zawodników, którzy byli w klubie w czasie pierwszego okresu swojej pracy i się nie zawiódł, choć zaznaczyć trzeba, że dwa gole zdobyli pozyskani latem gracze - Mateusz Molewski oraz Radosław Barabasz.

Po dwóch porażkach trzy punkty zgarnęła też Pogoń Nowe Skalmierzyce. Wygrana z Obrą Kościan przyszła jednak z wielkimi trudnościami. Goście dwukrotnie obejmowali prowadzenie, a Pogoń zdołała odpowiadać i wykonała to, czego nie mógł w tej kolejce zdziałać LKS Gołuchów - zadała ostateczny cios. Zrobił to nie kto inny jak Dawid Kuczyński, najskuteczniejszy do tej pory gracz IV ligi. Na swoim koncie ma już 10 trafień.

Niemoc pokonała również Polonia Kępno wygrywając 1:0 z Victorią Września. Pierwszą od ponad miesiąca wygraną zagwarantowało trafienie Remigiusza Hojki. W Lesznie z kolei punktami podzieliły się miejscowa Polonia i Kotwica Kórnik. Dwa zespoły o wysokich ambicjach stworzyły dobre widowisko z czterema golami, które jednak kompletu punktów żadnej z ekip nie dały. Obie strony potwierdziły, że mają swój pomysł na grę i potrafią skutecznie zawalczyć z każdym, same jednak tracą zbyt dużo punktów, by myśleć o ścisłej czołówce.

W najbliższych dniach czwartoligowcy wybiegną na boisko dwukrotnie. Najpierw w środę, a następnie w sobotę.