fot. Golecin_Biuro2.jpg

Biura związkowe w trybie zdalnym

Z uwagi na sytuację epidemiczną Wielkopolski ZPN podjął decyzję o zamknięciu biur dla interesantów i przejście na tryb pracy zdalnej.

Obostrzenia spowodowane rosnącą liczną zakażeń wirusem SARS-CoV-2 nie omijają świata piłki nożnej. Od ponad dwóch tygodni mecze rozgrywane są przy pustych trybunach, a na każdy nowy komunikat władz środowisko piłkarskie oczekuje z niepokojem, obawiając się decyzji o wstrzymaniu rozgrywek.

Wielkopolski ZPN podtrzymuje wyrażane już wielokrotnie postanowienie, iż nie planuje zamykać rozgrywek. Stać może się to tylko w przypadku odgórnych decyzji PZPN (sygnałów o takich planach nie ma) oraz władz państwowych. Jednocześnie Związek postanowił powziąć inne środki zmniejszające ryzyko zakażenia wśród swoich pracowników.

Od 2 listopada wszystkie biura terenowe Wielkopolskiego ZPN (w Kaliszu, Koninie, Lesznie oraz Pile) przeszły na tryb pracy zdalnej i pozostają zamknięte do odwołania. Podobnie sytuacja ma się w przypadku biura w Poznaniu, które zostało zamknięte dla interesantów. Jego pracownicy przeszli na hybrydowy tryb pracy. Większość zadań wykonują zdalnie, a w siedzibie pojawiają się rotacyjnie tylko w celu dokonania niezbędnych czynności związanych z płynnym przebiegiem rozgrywek.

W tej szczególnej sytuacji wszystkie osoby pozostają dla Państwa do dyspozycji poprzez kontakt telefoniczny oraz mailowy. Dane kontaktowe dostępne są tutaj (klik!). W razie zaistnienia potrzeby, w celu rozwiązania konkretnych spraw, Związek pozostaje w gotowości do wdrożenia kolejnych form kontaktu.

Sędziowie proszeni są o przesyłanie sprawozdań drogą pocztową bądź też ich umieszczanie w specjalnie przygotowanej skrzynce znajdującej się przed wejściem do siedziby w Poznaniu na II piętrze budynku przy Warmińskiej.

Obecny format funkcjonowania Wielkopolskiego ZPN wprowadzony zostaje do odwołania. O wszelkich zmianach będziemy Państwa na bieżąco informować. Jesteśmy przekonani, że ograniczenia w żaden sposób nie wpłyną na obsługę spraw formalnych związanych z rozgrywkami i wierzymy, że wszystkie piłarskie zmagania - zarówno te trawiaste jak i futsalowe - będą mogły nieprzerwanie toczyć się swoim rytmem przez kolejne miesiące sezonu 2020/21.