Charytatywne turnieje z patronatem Wielkopolskiego ZPN

Piłka nożna to nie tylko rywalizacja, ale i sposób na pomaganie. W grudniu odbędą się trzy turnieje charytatywne, gdzie oprócz aktywnego spędzenia czasu liczyć się będzie pomoc potrzebującym. Imprezy swoim patronatem objął Wielkopolski ZPN.


​8 grudnia we wsparcie włączyć się będzie można w Poznaniu. Na turniej "Dzieci Dzieciom" do hali Arena zapraszają Klub Sportowy Da Vinci oraz IKP Olimpia Poznań. Przez cały dzień zmagania piłkarskie toczyć będzie 14 drużyn z rocznika 2010 i młodszych. Zamiast tradycyjnego wpisowego do turnieju, każdy uczestnik przyniesie ze sobą oryginalnie zapakowaną zabawkę. Wszystkie zostaną następnie przekazane na oddział onkologii dziecięcej Szpitala Klinicznego przy ul. Szpitalnej w Poznaniu.

Tego samego dnia na osiedlu Wichrowe Wzgórze zespoły zagrają w amatorskim turnieju charytatywnym "Bajka z Fadersami". Oprócz rywalizacji piłkarskiej odbędą się tam liczne licytacje, a uczestnicy otrzymają możliwość rejestracji w bazie dawców szpiku kostnego. Celem imprezy jest pomoc Michałowi Gadomskiemu, 17-letniemu zawodnikowi Przemysława Poznań, który walczy z nawracającą chorobą nowotworową.

15 grudnia w Kościanie piłka toczyć się będzie po parkiecie dla Daniela, który również zmaga się z nowotworem. Turniej "Piłkarze Dzieciom" ma bogatą historię, bowiem pomoc w ten sposób prowadzona jest nieprzerwanie od 2009 roku. W imprezie zagra blisko 20 zespołów kobiecych i męskich, a udział na turnieju zapowiedziało wiele znanych osobistości ze świata sportu, między innymi mistrz olimpijski Szymon Ziółkowski czy przedstawiciele środowiska sportów walki, Marcin Held i Agnieszka Rylik. W Kościanie oprócz spotkań piłkarskich przewidziano strefę walki, występy muzyczne i liczne licytacje, na których będzie można, podobnie jak przy okazji "Bajki z Fadersami", zdobyć pamiątkowe gadżety przekazane przez Wielkopolski ZPN.

Zapraszamy do udziału w turniejach i włączenia się w pomoc! 

"Dzieci Dzieciom" - Poznań, 8 grudnia

"Bajka z Fadersami" - Poznań, 8 grudnia

"Piłkarze dzieciom" - Kościan, 15 grudnia