fot. Wielkopolski ZPN

Concordia i KS Opatówek wycofane z IV ligi

Concordia Murowana Goślina i KS Opatówek nie zagrają w nowym sezonie w rozgrywkach IV ligi. Oba kluby podjęły decyzję o wycofaniu drużyn i podjęciu rywalizacji na szczeblu V ligi.

Do 15 czerwca Wielkopolski ZPN dał czas klubom na przeanalizowanie swoich możliwości przed sezonem 2020/21 i podjęcie decyzji o ewentualnej grze w niższej klasie rozgrywkowej. Ostatniego dnia z takiej opcji zdecydowały się skorzystać dwa kluby czwartoligowe - grający w poprzednim sezonie w IV lidze KS Opatówek, a także Concordia Murowana Goślina, która w przedwcześnie zakończonym cyklu 2019/20 wygrała grupę 1 V ligi.

W obu przypadkach działacze uznali, że ich sytuacja nie daje gwarancji bezpiecznego funkcjonowania klubu w IV lidze i zdecydowali się na grę w V lidze w sezonie 2020/21. Oznacza to, że na dzień 15 czerwca uprawnionych do gry w IV lidze jest 20 zespołów.

Wydział Gier i Ewidencji Wielkopolskiego ZPN jest w trakcie weryfikacji zgłoszeń do rozgrywek. Po zakończeniu tego procesu podana zostanie pełna lista drużyn zgłoszonych do zmagań ligowych oraz w Totolotek Pucharze Polski.