Czwórka z kompletem, piątka z zerem

Czwartkowe święto było okazją do rozegrania 2. kolejki IV ligi. Ponownie wyraźnie, choć nie bez problemów wygrała swój pojedynek Unia Swarzędz. Wysokie aspiracje potwierdziła też Pogoń Nowe Skalmierzyce. Traumatyczne deja vu przeżyły z kolei Kotwica Kórnik i Warta Międzychód.

Faworyt na czele

Dwa mecze i 11 zdobytych goli to dorobek, który pozwolił Unii Swarzędz zająć pozycję lidera rozgrywek IV-ligowych. Unici ponownie musieli jednak wyszarpać zwycięstwo. Tym razem w Kościanie wyniku gonić nie musieli, ale bardzo długo utrzymywał się wynik remisowy - najpierw 0:0 do przerwy, a potem 1:1. O zwycięstwie niebiesko-białych zadecydował ponownie końcowy fragment pojedynku, a sygnał do ataku dał nie kto inny jak Gerard Pińczuk. Do hattricka ustrzelonego w pierwszej kolejce, tym razem dołożył dwa trafienia i ma już pięć goli na koncie!

Kroku Unii nie ustępuje Pogoń Nowe Skalmierzyce. Zespół z południa zapowiadał, że celem minimum jest powtórzenie zajętego w poprzednim sezonie czwartego miejsca i nie rzucał słów na wiatr. Co istotne, zespół gra nie tylko skutecznie, ale i efektownie. Po tym jak o trudach gry na terenie Pogoni przekonała się Polonia Leszno, jako drugi odczuł to beniaminek z Poznania. Wydawało się, że mecz idealnie ułoży się dla OTPS-u, bowiem już w 4. minucie prowadzenie dał Kamil Lulka. Napór gospodarzy był jednak nie do powstrzymania. Między 20. a 45. minutą trafili aż pięć razy, by ostatecznie zwyciężyć 6:1.

Spokojnie drugie zwycięstwo odniósł również LKS Gołuchów, który trzy punkty wywiózł z Ostrowa. W meczu z Ostrovią wszystko rozstrzygnęło się w ostatnim kwadransie, najpierw trafił Krzysztof Czabański, a wynik w doliczonym czasie, tuż po wejściu na boisko, ustalił Maciej Mikołajczyk.

Deja vu

Ostatnim zespołem, który ma już na koncie sześć "oczek", jest Victoria Września. Po wysokiej wygranej z KS Opatówek, tym razem o punkty biało-zielonym było zdecydowanie trudniej. W Międzychodzie przegrywali po bramce dla miejscowych Patryka Smolarka. Wyrównał jednak Patryk Krzyżanowski, a w ostatniej akcji pojedynku na gola rzut karny zamienił inny 19-latek, Mikołaj Jankowski. Dla Warty była to smutna "powtórka z rozrywki", bowiem w 1. kolejce w identycznym stosunku 1:2 i po golu w 90. minucie przegrali z Centrą Ostrów Wielkopolski.

Nie do śmiechu także w Kórniku. Kotwica przegrała po raz drugi, choć znowu prowadziła do przerwy 2:0. Tym razem punkty wydarła Tarnovia Tarnowo Podgórne. Obraz gry drugiej połowy uległ zmianie po tym jak trener Sławomir Najtkowski w przerwie dokonał trzech zmian. Okazało się to przysłowiowym "strzałem w dziesiątkę", a decydującego gola zdobył właśnie jeden ze zmienników, doświadczony Zbigniew Zakrzewski.

Beniaminkowie ze zwycięstwami

Pierwsze punkty w IV lidze zdobyły zespoły rozpoczynające nową przygodę z tymi rozgrywkami. Zarówno Pogoń Lwówek jak i Victoria Ostrzeszów wygrane wywiozły z delegacji. Decydowały o tym pojedyncze trafienia w ostatnim kwadransie gry. W samej końcówce rozstrzelali się też gracze Centry i Polonii Leszno. Gdy w 87. minucie Damian Izydorski dał prowadzenie gospodarzom, wydawało się, że komplet punktów pozostanie w Ostrowie Wielkopolskim. Leszczynianie walczyli jednak do końca i opłaciło się. Punkt dało im trafienie Piotra Sarbinowskiego.

W ostatnim meczu Lubuszanin Trzcianka zremisował z Polonią Kępno 1:1. Trzecia kolejka IV ligi rozegrana zostanie w niedzielę. Najciekawiej powinno być w starciach Victorii Września z Centrą Ostrów Wielkopolski oraz LKS-u Gołuchów z Lubuszaninem Trzcianka.

Centra 1946 Ostrów Wlkp. - Stainer Polonia Leszno 1:1