fot. Konferencja Wielkopolskiego ZPN

Dofinansowanie kursów UEFA A dla kobiet!

Wielkopolski ZPN zachęca wszystkie trenerki posiadające licencję UEFA B do aplikowania na kurs UEFA A. Dzięki programowi europejskiej federacji piłkarskiej istnieje możliwość pełnej refundacji szkolenia!

Polski Związek Piłki Nożnej, wzorem lat ubiegłych, wystąpi z wnioskiem do UEFA o dofinansowanie kursów dla wybranych kandydatek w ramach programu UEFA Coach Development Programme For Women. W jego ramach federacja wspiera finansowo edukację trenerek, które co bardzo istotne, szkolenie mogą przejść w macierzystym związku.

Obecnie w Wielkopolsce prowadzony jest nabór na kurs UEFA A, który rozpocznie się pod koniec stycznia. Kobiety zainteresowane udziałem w nim, proszone są o złożenie aplikacji na platformie PZPN24. Na podstawie liczby zgłoszeń Wielkopolski ZPN przekaże dane do PZPN, a ten wystąpi o dofinansowanie dla tak określonej liczby trenerek.

Podkreślamy, iż wniosek PZPN nie jest równoznaczny z otrzymaniem dofinansowania z UEFA. Liczba kursantek, która może otrzymać dotację do kursu może być ograniczona.