Dokładne terminy kursokonferencji trenerskich

Przełom listopada i grudnia to tradycyjny czas organizacji certyfikowanych kursokonferencji szkoleniowych. W tym roku trenerzy będą mogli uczestniczyć w Wielkopolsce w aż sześciu takich wydarzeniach.


​​Zgodnie z przepisami Polskiego Związku Piłki Nożnej, udział w konferencjach jest warunkiem niezbędnym do przedłużenia licencji trenerskiej. By móc prolongować uprawnienia, należy uzyskać zaświadczenia o udziale w szkoleniach w wymiarze co najmniej 15 godzin na przestrzeni trzech ostatnich lat. Takie minimum można z reguły uzyskać biorąc udział w trzech kursokonferencjach. Okazji do trenerskiej edukacji będzie jednak w listopadzie i grudniu znacznie więcej.

Znane są już terminy wszystkich szkoleń organizowanych bezpośrednio przez Wielkopolski ZPN. Pierwsze zorganizowane zostanie 24 listopada w Pile, dzień później natomiast (25 listopada) trenerzy spotkają się w Koninie. 8 grudnia już po raz dziewiąty odbędzie się kursokonferencja w Racocie, z kolei 9 grudnia zorganizowane zostanie spotkanie w strefie poznańskiej - tu podobnie jak przed rokiem szkoleniowcy będą poszerzać swoją wiedzą w Zalasewie. 

Pomiędzy szkoleniami związkowymi - 30 listopada - w Poznaniu odbędzie się Lech Conference, które również otrzymało certyfikat związkowy i należy do konferencji honorowanych w procesie licencyjnym. Nieznany jest jeszcze termin kursokonferencji Grassroots, poznamy go po przedstawieniu harmonogramu cyklu przez Polski Związek Piłki Nożnej. Chęć organizacji tego wydarzenia wyraziło wstępnie miasto Gniezno.

Certyfikowane kursokonferencje trenerskie w Wielkopolsce - jesień 2018
24 listopada - Piła (PWSZ, ul. Podchorążych)
25 listopada - Konin (PWSZ, ul. Popiełuszki)
30 listopada - Lech Conference (Poznań, Hala Widowiskowo-Sportowa Arena)
8 grudnia - Racot (ul. Kościańska)
9 grudnia - Zalasewo (ul. Heweliusza)
??? - Konferencja Grassroots (Gniezno?)