fot. Totolotek Puchar Polski

Dokończenie Totolotek Pucharu Polski

Po decyzji Zarządu Wielkopolskiego ZPN o zakończeniu rozgrywek ligowych w sezonie 2019/20, jedyną otwartą rywalizacją pozostały zmagania o Totolotek Puchar Polski. Ich dokończenie planuje się w lipcu i sierpniu.

W marcu jeszcze przed zawieszeniem rozgrywek ze względu na rozprzestrzenianie się koronawirusa, udało się rozegrać 1/16 finału wojewódzkiego etapu rywalizacji o Totolotek Puchar Polski. 16 najlepszych ekip miało zmierzyć się w kolejnej rundzie 25 mara, do czego już jednak nie doszło. Pucharowa rywalizacji może być jednak jedyną, która zostanie dokończona.

Polski Związek Piłki Nożnej określił dzień 15 sierpnia jako ostateczny termin przekazania przez wojewódzkie związki informacji o zespołach, wyłonionych przez nie do rywalizacji pucharowej na szczeblu centralnym. Tym samym Wielkopolski ZPN ma trzy miesiące na dokończenie zmagań.

Zgodnie z decyzją Zarządu Związku, wznowienie rozgrywek o Totolotek Puchar Polski ma nastąpić w lipcu. Przypominamy, że w 1/8 finału rywalizacja toczyc się będzie w następujących parach:

KS Opatówek - Polonia Środa Wielkopolska
SKP Słupca - KKS 1925 Kalisz
Iskra Szydłowo - Centra Ostrów Wielkopolski
GKS Grębanin - Nielba Wągrowiec
Kotwica Kórnik - Mieszko Gniezno
OTPS Winogrady Poznań - Stainer Polonia Leszno
Stella Luboń - Sokół Kleczew
TP Ostrovia 1909 - Victoria Ostrzeszów

Z uwagi na prawdopodobne rozgrywanie kolejnych rund w odstępach tygodniowych, Wielkopolski ZPN w najbliższym czasie przeprowadzi losowanie dalszych faz pucharowej drabinki, by kluby mogły wcześniej przygotować się organizacyjnie do ewentualnych dalszych gier.