fot. Piotr Nędzewicz

Drużyny z Przeźmierowa i Czempinia najlepsze w Pucharze Tymbarku w kategorii do lat 10!

Drugi dzień turnieju w Starych Oborzyskach przyniósł nam kolejną dawkę sportowych wrażeń! Po wczorajszych rozstrzygnięciach w rywalizacji zespołów U12, dziś o bilet do Warszawy walczyli nieco młodsi zawodnicy i zawodniczki.

Turniej chłopców w tej kategorii wiekowej zapowiadał się bardzo ciekawie. Każda z drużyn w fazie grupowej musiała rozegrać, w zależności od grupy, cztery lub trzy spotkania. Po ćwierćfinałach w turnieju pozostały ekipy ze Środy Wielkopolskiej, Grodziska Wielkopolskiego, Czempinia i Poznania.

W pierwszej parze półfinałowej Szkoła Podstawowa nr 3 ze Środy pokonała Szkołę Podstawową nr 2 z Grodziska 5:1, natomiast w drugim półfinale „AS-y” ze Szkoły Podstawowej w Czempiniu nie dały żadnych szans ekipie Szkoły Podstawowej nr 51 z Poznania, wygrywając aż 8:2. Ogromne emocje przyniósł mecz o trzecią lokatę, który rozstrzygnął się dopiero po rzutach karnych! W podstawowym czasie gry padł remis 4:4, jednak w decydującej serii lepsi okazali się młodzi piłkarze z Poznania. Wielki finał nie miał aż takiej dramaturgii. „AS-y” ponownie pokazały swoją moc i zapewniły sobie wyjazd do Warszawy dzięki wygranej 6:1.

Końcowa klasyfikacja najlepszych ośmiu drużyn:
1. „AS-y” ze Szkoły Podstawowej w Czempiniu
2. Szkoła Podstawowa nr 3 w Środzie Wielkopolskiej
3. Szkoła Podstawowa nr 51 w Poznaniu
4. Szkoła Podstawowa nr 2 z Grodziska Wielkopolskiego
5-8. STO Piła
5-8. Szkoła Podstawowa w Lusowie
5-8. Trójka Pleszew
5-8. Szkoła Podstawowa nr 12 w Gnieźnie

Wielkopolski ZPN

W rywalizacji dziewcząt z powodu mniejszej liczby zespołów bardzo istotna była faza grupowa. Do drugiej części turnieju awansowali bowiem tylko zwycięzcy grup! Bez porażki do drugiej części rywalizacji  weszły zespoły z Donaborowa, Rawicza, Drawska i Przeźmierowa. Te ekipy zmierzyły się w półfinałach w walce o wejście do wielkiego finału.

Pierwszą parę 1/2 finału utworzyły drużyny Szkół Podstawowych z Przeźmierowa i Donaborowa. Zawodniczki z podpoznańskiej miejscowości nie dały szans rywalkom wygrywając aż 9:0. Zdecydowanie bardziej zacięta była walka o awans w drugiej parze. Szkoła Podstawowa nr 4 w Rawiczu pokonała Szkołę Podstawową z Drawska 1:0. Zawodniczki z powiatu czarnkowsko-trzcianeckiego odbiły sobie tę porażkę w meczu o brąz, w którym pokonały Donaborów 7:0. Natomiast w finale to ekipa z Przeźmierowa wygrała z Rawiczankami 5:1.

Końcowa klasyfikacja najlepszej czwórki:
1. SP w Przeźmierowie
2. SP nr 4 w Rawiczu
3. SP w Drawsku
4. SP w Donaborowie

Wielkopolski ZPN

Komplet wyników z rywalizacji drużyn U10 można znaleźć klikając poniżej:

Galerię zdjęć z drugiego dnia turnieju można zobaczyć TUTAJ.

Ostatni dzień turnieju finałowego już jutro. Na koniec na boiskach w Starych Oborzyskach zaprezentują się drużyny do lat 8.