fot. Rehasport

Drzwi otwarte w klinice Rehasport dla piłkarzy wstępujących w rozgrywkach Wielkopolskiego ZPN

Jesteś zawodnikiem klubu występującego w rozgrywkach Wielkopolskiego ZPN? Przekonaj się na swoim organizmie, jakie badania przechodzą zawodowi piłkarze. Jedyna taka szansa podczas drzwi otwartych w klinice Rehasport!

To wyjątkowa okazja dla każdego miłośnika futbolu, który swój wolny czas poświęca na boiskową rywalizację. Gra w niższych ligach to pasja, ale też nieustępliwość. Chęć zwyciężania, oraz odskocznia od obowiązków życia codziennego. Na tym poziomie zwykle występuje opieka medyczna. Często jest też jednak tak, że brakuje postawionej w odpowiednim czasie diagnozy lub prawidłowej profilaktyki, by zapobiec niepotrzebnym urazom.

Stąd pomysł na drzwi otwarte w Rehasport, które choć częściowo mają przybliżą wam to, na jaką opiekę mogą liczyć profesjonalni zawodnicy. Osoby, które zgłoszą chęć uczestnictwa w wydarzeniu i zostaną zakwalifikowane do testów, przejdą badanie izokinetyczne w systemie Biodex. Pozwala ono określić siłę i wytrzymałość mięśniową przy różnych rodzajach ruchu, co pomaga w określeniu cech motorycznych, nad którymi praca może zniwelować ryzyko kontuzji. To badanie jest kluczowym elementem Biomechanicznej Oceny Funkcjonalnej, wykonywanej m.in. przy ocenach transferowych czy podczas rehabilitacji. Dodatkowo przeprowadzona zostanie konsultacja ortopedyczna, mająca na celu określenie właściwego procesu leczenia.

Zaproszenie do udziału w drzwiach otwartych skierowane jest do zawodników biorących udział w rozgrywkach ligowych Wielkopolskiego ZPN: w szczególności czekamy na zgłoszenia graczy, którzy doznali poważniejszych kontuzji i są w trakcie rehabilitacji bądź po zakończeniu leczenia. Jedynym formalnym warunkiem uczestnictwa jest ukończenie 15. roku życia. Osoby niepełnoletnie mogą wziąć udział w akcji wyłącznie w obecności opiekuna prawnego. Badania zostaną przeprowadzone w sobotę, 3 grudnia, w godz. 8:00 – 15:00 w Rehasport przy ul. Góreckiej 30 w Poznaniu.

Zgłoszenia przyjmowane są wyłącznie drogą mailową na adres: joanna.lisiecka@rehasport.pl - w treści należy podać dane: imię i nazwisko, klub, numer PESEL, telefon kontaktowy, opis kontuzji oraz przynależność klubową.

O akceptacji zgłoszeń decydować będzie kolejność zgłoszeń. Liczba miejsc jest ograniczona do 30. Termin nadsyłania aplikacji upływa 27 listopada.

Badania dla zawodników występujących w rozgrywkach Wielkopolskiego ZPN

W ramach współpracy Wielkopolskiego ZPN i kliniki Rehasport badania są całkowicie darmowe. Nadzór nad ich właściwym przebiegiem sprawować będzie dr n. med. Szymon Rubczak, który w latach 2014 – 2022 był lekarzem klubowym Lecha Poznań i opiekował się drużyną rezerw Lech II Poznań i klubową akademią we Wronkach.