Dwa kluby z naszego regionu w czołówce III Ligi

​Lech Poznań i Warta Poznań ze względu na powołania zawodników do reprezentacji narodowych nie rywalizowały w weekend o punkty. “Zieloni” rozegrali w Grodzisku Wlkp. mecz sparingowym w którym po dwóch bramkach Niklasa Zulciaka i jednej Michała Grobelnego pokonali Wisłę Płock 3:1.

Na trzecioligowych boiskach wielkopolskie drużyny rozegrały jedenastą kolejkę. W pierwszej piątce mamy aż dwa kluby z Naszego regionu. Wiceliderem tabeli ze stratą trzech punktów do Raduni Stężyca jest Sokół Kleczew. Kleczewianie wygrali u siebie ze Świtem Skolwin 1:0 po golu Jakuba Antosika. Tyle samo punktów i nieco gorszy bilans w meczach bezpośrednich ma Mieszko Gniezno. Podopieczni Mariusza Bekasa pokonali Kotwicę Kołobrzeg 5:2. Na listę strzelców dwukrotnie wpisali się Tomasz Bzdęga i Krzysztof Wolkiewicz. Piątego gola dla gospodarzy strzelił Marcin Trojanowski. Po stronie gości do siatki trafili Dawid Wolny i Michał Przybyła. Po tej wygranej Mieszko wskoczył na trzecie miejsce w tabeli. Aż dziewięć bramek obejrzeli kibice w Kaliszu, gdzie miejscowy KKS wygrał z Wierzycą Pelplin 6:3. Po jedenastu minutach miejscowi prowadzili po golu Marcina Radzewicza.Kilkanaście minut później prowadzenie podwyższył Hubert Antkowiak. Zespół Wierzycy strzelił kontaktowego gola w trzydziestej pierwszej minucie. Rzut karny wykorzystał Daniel Sławiński. Zespół Dariusza Marca ponownie odskoczył rywalom. Najpierw do siatki trafił Mateusz Żebrowski, a chwilę przed zakończeniem pierwszej połowy Hubert Antkowiak zdobył swoją drugą bramkę. Po zmianie stron prowadzenie podwyższył Żebrowski. Na 6:1 trafił Robert Tunkiewicz, który pewnie wykorzystał jedenastkę. Goście zmniejszyli rozmiary porażki za sprawą bramek Bartosza Danowskiego i Dominika Koniecznego.

Powołania zawodników rezerw poznańskiego Lecha do reprezentacji narodowej sprawiły, że mecz z Górnikiem Konin zostanie rozegrany 7 listopada o godzinie 18:00. Czwarte zwycięstwo z rzędu w lidze Polonii Środa Wlkp. Zespół Krzysztofa Kapuścińskiego pokonał na Stadionie Średzkim Chemika Bydgoszcz 2:0. Do przerwy było 1:0 po trafieniu Krzysztofa Bartoszaka. Nie udało się Jarocie Jarocin wywieźć punktów z Gdyni. Ekipa prowadzona przez Marka Nowickiego przegrała z Bałtykiem 0:4. Na listę strzelców dwukrotnie wpisał się Adam Duda. Po jednym golu strzelili Michał Marczak i Przemysław Szur.

III liga gr. 2
Sokół Kleczew - Świt Skolwin (Szczecin) 1:0
Bramka: Jakub Antosik 80’.

Mieszko Gniezno - Kotwica Kołobrzeg 5:2
Bramki: Tomasz Bzdęga 1’, 37’, Krzysztof Wolkiewicz 13’, 35’, Marcin Trojanowski 82’ - Dawid Wolny 30’, Michał Przybyła 58’.

KKS 1925 Kalisz - Wierzyca Pelplin 6:3
Bramki: Marcin Radzewicz 11’, Hubert Antkowiak 28’, 44’, Mateusz Żebrowski 38’, 49’, Robert Tunkiewicz 64’ karny - Daniel Sławiński 31’ karny, Bartosz Danowski 72’, Dominik Konieczny 90’.

Polonia Środa Wlkp. - Chemik Bydgoszcz 2:0
Bramki: Krzysztof Bartoszak 29’, Adrian Chopcia 76’.

Bałtyk Gdynia - Jarota Jarocin 4:0
Bramki: Adam Duda 47’, 75’, Michał Marczak 63’, Przemysław Szur 81’.