Eliminacje seniorów do Turnieju Powstańczego

​Wielkopolski ZPN organizuje w tym roku Turniej Powstańczy z okazji 100. rocznicy Powstania Wielkopolskiego. Rozgrywki prowadzone są w trzech kategoriach wiekowych - dwóch młodzieżowych oraz open. Seniorzy swój turniej eliminacyjny rozegrają 9 grudnia w Poznaniu. W chwili obecnej prowadzone są zapisy do rozgrywek.

Okolicznościowy turniej ma zasięg wojewódzki i odbywa się dla trzech kategorii: Młodzika D2, Orlika E1 oraz senior. W przypadku zmagań dzieci rozgrywki są jednocześnie eliminacjami Turnieju o Puchar Prezesa PZPN. U seniorów dodatkowej stawki nie ma, jednak rywalizacja jest niezwykle prestiżowa. Łącznie bierze w niej udział blisko 100 zespołów z całej Wielkopolski. W każdym z okręgów zaplanowano turniej eliminacyjny, który wyłoni uczestników turnieju finałowego. Eliminacje strefy poznańskiej zaplanowano na 9 grudnia w Poznaniu w hali na osiedlu Winiary.

W kwalifikacjach w strefie poznańskiej udział wziąć może 20 drużyn. Do gry zapraszamy wszystkich zainteresowanych, zarówno kluby występujące w rozgrywkach ligowych jak i zespoły niezrzeszone, grające w amatorskich rozgrywkach. Koszt uczestnictwa to symboliczne 100 zł. W eliminacjach drużyny będą rywalizować w czterozespołowych grupach, których zwycięzcy wywalczą awans do turnieju finałowego. Rywalizacja eliminacyjna będzie kończyć się na fazie grupowej, zatem poświęcony na rozgrywki czas wyniesie w przypadku każdego zespołu nie więcej niż trzy godziny.

Zespoły, które pomyślnie przebrną przez eliminacje, spotkają się w wojewódzkim finale 16 grudnia w hali C POSiRU przy ul. Chwiałkowskiego w Poznaniu. Wówczas zespoły z całego regionu powalczą o wyjątkowy Puchar Powstańczy i dodatkowe nagrody w odrębnym turnieju, oczywiście już bez ponoszenia dodatkowych kosztów. 

Zapisy do eliminacji (9 grudnia) prowadzone są mailowo pod adresem turnieje@wielkopolskizpn.pl. W zgłoszeniu należy podać nazwę zespołu i dane kontaktowe jego przedstawiciela. Płatność będzie dokonywana po rejestracji przelewem na konto Związku. Wszelkie dodatkowe pytania prosimy kierować na adres media@wielkopolskizpn.pl