Eliminacje Strefy Poznańskiej za nami

​Trwają rozgrywki do Turnieju Halowej Piłki Nożnej o Puchar Prezesa PZPN. W miniony weekend młodzi piłkarze z Wielkopolski spotkali się podczas eliminacji Strefy Poznańskiej. W Hali Gminnego Ośrodka Kultury i Sportu w Kleszczewie zmierzyły się drużyny w kategoriach U12 oraz U11. Rozegrano dwa turnieje eliminacyjne do turnieju finałowego Pucharu Prezesa Polskiego Związku Piłki Nożnej w dwóch kategoriach wiekowych. Łącznie rozegrano 30 spotkań w których nie zabrakło wielu emocji dużo bramek i wspaniałej atmosfery.

Awans do finału w roczniku 2006 wywalczyły zespoły Szkoły Futbolu Marcina Drajera, Warty Poznań oraz Akademii Kreatywnego Futbolu. W kategorii zespołów z rocznika 2007 awansowały drużyny AP. Reissa, Wlkp. Komorniki oraz Lech Poznań.

W dniu wczorajszym rywalizowały zespoły, które wywalczyły awans w sobotnich meczach grupowych. W roczniku 2006 do walki przystąpiły zespoły Akademii Kreatywnego Futbolu, Szkoły Futbolu Marcina Drajera oraz Warta Poznań. Po emocjonujących spotkaniach do kolejnej fazy rozgrywek awans wywalczył zespół z Dolnej Wildy czyli Warta Poznań. W Roczniku 2007 spotkały się zespoły Wlkp. Komorniki, AP Reiss oraz KKS Lech Poznań. W tej kategorii wiekowej zwyciężył zespół Poznańskiego Lecha. Tak więc drużyny Warty Poznań oraz Lecha Poznań uzupełniły stawkę zespołów, które spotkają się w sobotę 20.01 w poznańskiej Arenie w finale wojewódzkim.