fot. Finał Pucharu Polski

Finał Pucharu Polski w Wągrowcu

16 czerwca rozegrany zostanie finał Pucharu Polski na szczeblu Wielkopolskiego ZPN. Decyzją Zarządu Związku mecz o trofeum odbędzie się w Wągrowcu.

W walce o puchar naprzeciw siebie staną dwaj trzecioligowcy. Dla Polonii Środa Wielkopolska będzie to już szósty z rzędu udział w decydującym meczu. Trzykrotnie, w latach 2017-19, średzianie zwyciężali w rozgrywkach i reprezentowali Wielkopolskę na szczeblu centralnym. W 2015 roku i przed rokiem musieli jednak uznać wyższość KKS-u 1925 Kalisz. Obecny drugoligowiec to też pogromca Nielby Wągrowiec w finale w 2015 roku - ostatnim z udziałem żółto-czarnych.

Polonia z Nielbą w tym sezonie ligowym spotkały się raz. 14 listopada w Środzie Wielkopolskiej padł remis 1:1. Wiosną już ze sobą nie rywalizowały, gdyż Polonia gra w grupie mistrzowskiej, a Nielba walczy o utrzymanie na trzecioligowym szczeblu. 

Decyzja o miejscu rozegrania zapadła podczas posiedzenia Zarządu Wielkopolskiego ZPN 2 czerwca. Gremium postanowiło, że pojedynek rozegrany zostanie w Wągrowcu. Mecz zaplanowano na 16 czerwca, pierwszy gwizdek rozbrzmi o godzinie 18:00.