fot. Totolotek Puchar Polski

Finały etapu strefowego Totolotek Pucharu Polski

11 listopada odbędzie się pięć finałów strefowych Totolotek Pucharu Polski w Wielkopolsce. Zwycięzcy dołączą do zespołów z III i IV ligi i na wiosnę rywalizować będą w etapie wojewódzkim.

Zmiany dokonane latem w wojewódzkich rozgrywkach pucharowych dały szansę na osiągnięcie sukcesu drużynom z niższych lig. Przewidywania okazały się trafne, 4 z dziesięciu finalistów to zespoły z Klasy Okręgowej bądź niższych lig. Dla nich możliwość zdobycia trofeum jest wyjątkową okazją.

Finały etapu strefowego zaplanowano na 11 listopada. Wszystkie rozpoczną się o godzinie 13:00. Decyzją Wielkopolskiego ZPN mecze odbędą się na obiektach w Czarnkowie, Koźminie Wielkopolskim, Piaskach, Pobiedziskach i Słupcy.

Zwycięzcy finałów oprócz pucharów otrzymają prawo dalszej gry na etapie wojewódzkim. Pięć drużyn dołączy do siedmiu trzecioligowców oraz 18 czwartoligowców i od 1/32 finału rozpocznie batalię o regionalne trofeum i prawo gry na szczeblu centralnym. Losowanie rozgrywek etapu wojewódzkiego zaplanowano na drugą połowę listopada.

FINAŁY STREFOWEGO ETAPU TOTOLOTEK PUCHARU POLSKI W WIELKOPOLSCE
11 LISTOPADA, G. 13:00

STREFA KALISKA - KOŹMIN WLKP.
Biały Orzeł Koźmin Wlkp. - GKS Grębanin

STREFA KONIŃSKA - SŁUPCA
SKP Słupca - Polonus Kazimierz Biskupi

STREFA LESZCZYŃSKA - PIASKI
Korona Piaski - Stainer Polonia Leszno (juniorzy)

STREFA PILSKA - CZARNKÓW
Noteć Czarnków - Iskra Szydłowo

STREFA POZNAŃSKA - POBIEDZISKA
Huragan Pobiedziska - Stella Luboń