fot. Skrzaty

Granie Skrzatów 29 września

Wielkopolski ZPN i Sportfolio zapraszają na kolejne rozgrywki Skrzatów. Tym razem, 29 września na Golęcinie, najmłodsi będą grać... i biegać!

Początek jesieni to jedna z tradycyjnych dat rozgrywek małych piłkarzy organizowanych przez Wielkopolski ZPN. Jako że będzie to pierwszy turniej w nowym sezonie, po raz pierwszy w zabawach z piłką uczestniczyć będą nowe roczniki - w imprezie udział wziąć mogą dzieci urodzone w 2013 roku i młodsze. Wrześniowe rozgrywki będą jednak wyjątkowe, ponieważ Skrzaty nie tylko zagrają, ale i pobiegną w prawdziwym biegu!

Dzięki współpracy Wielkopolskiego ZPN i Sportfolio, wszyscy uczestnicy turnieju wezmą udział w biegu na 100 metrów organizowanym w ramach wydarzenia biegowego 1 MILA. To jedyna taka impreza w Polsce, na której każdy może się poczuć jak zawodowiec! Imienne numery startowe i zaproszenia na start czy fotofinisz na "kresce"rywalizacji na dystansie 1609 metrów sprawiają, że otoczka przypomina tę z największych imprez lekkoatletycznych na świecie. Nie inaczej będzie w przypadku biegów dzieci. Nasi zawodnicy wezmą udział w rywalizacji na prostej długości boiska piłkarskiego i otrzymają pełen pakiet upominków m.in. z koszulką i bandaną. Ponadto, między meczami i biegami.

Toczona międy biegami rywalizacja piłkarska odbędzie się według standardowych zasad określonych Unifikacją Szkolenia PZPN, a zatem w składach czteroosobowych bez bramkarza. Jak zwykle w naszych zmaganiach zwycięzcami są wszyscy, więc wyniki nie są zapisywane, nie ma też klasyfikacji.

Granie Skrzatów odbędzie się w godzinach 9:30-13:30. Do uczestnictwa w imprezie zapraszamy zarówno kluby i szkółki piłkarskie jak i zespoły szkolne oraz drużyny podwórkowe. Udział w turnieju i biegach nie wiąże się z żadnymi kosztami. Zgłoszenia przyjmowane są mailowo pod adresem turnieje@wielkopolskizpn.pl. W wiadomości prosimy podać nazwę drużyny i przesłać wypełniony specjalny formularz zgłoszeniowy (pobierz!).

Jeden klub może zgłosić maksymalnie dwie drużyny. Liczba miejsc w turnieju ograniczona została do 20 zespołów, a o przyjęciu decyduje kolejność zgłoszeń. Szczegółowe informacje uzyskać można mailowo pod wskazanym wyżej adresem.

Do zobaczenia na boisku!