fot. Wielkopolski ZPN

Harmonogram młodzieżowych lig okręgowych

Od 27 marca do 20 czerwca potrwa piłkarska wiosna dla młodych piłkarzy uczestniczących w rywalizacji w ligach okręgowych. Dokładny zakres terminów uzależniony jest od liczby zaplanowanych kolejek.

Harmonogram zmagań wiosennych w ligach wojewódzkich został przedstawiony już wcześniej. Pierwsze zespoły rozpoczną walkę o punkty 20 marca i toczyć będą ją aż do 28 czerwca. Wówczas bowiem zaplanowano ostatnie spotkania barażowe o awans do Centralnych Lig Juniorów. Niewiele krócej potrwają ligowe batalie w ligach okręgowych.

Podobnie, jak na wyższym szczeblu, terminy graniczne uzależnione są od liczby spotkań zaplanowanych do rozegrania w drugiej części sezonu. W poszczególnych grupach liczba ta wynosi od 7 do 14 kolejek. Najdłużej rywalizować będą oczywiście te ligi, w których zaplanowano najwięcej meczów. Grać one będą od 27 marca do 20 czerwca. Dla porównania, najmniej liczne rozgrywki rozpoczną się 10 kwietnia, by zafiniszować 30 maja. Plan terminów prezentuje się następująco:

Harmonogram rundy wiosennej w ligach okręgowych kat. młodzieżowych

Przy analizowaniu przebiegu terminarza należy pamiętać, że w ligach najniższego szczebla możliwe jest dokooptowanie nowych drużyn zainteresowanych udziałem w rozgrywkach. W przypadku zgłoszeń, które możliwe są do 28 lutego, liczba spotkań może ulec w tych grupach zwiększeniu, a co za tym idzie, terminy granicze rozgrywek mogą ulec zmianie.

Szczegółowo terminarze będą stopniowo dodawane w najbliższym czasie zgodnie z hierarchią rozgrywek. Z uwagi na zastrzeżenie możliwości dołączenia nowych zespołów, w najniższych ligach plany gier opublikowane zostaną na początku marca.