fot. test2

Harmonogram rozgrywek w sezonie 2022/23

6 sierpnia rozpocznie się sezon 2022/23 w Wielkopolsce. Tradycyjnie jako pierwsza wystartuje ARTBUD IV liga.

Kampania 2022/23 w najsilniejszej lidze wojewódzkiej toczyć się będzie już w docelowym formacie 18 drużyn. Czasowa reorganizacja związana z komplikacjami pandemicznymi dobiegła końca. Zespoły rozegrają zatem w trakcie roku 34 kolejki. 

ARTBUD IV liga wystartuje 6 sierpnia i potrwa do 27 listopada. Rozegranych zostanie 18 kolejek, a zatem cała runda jesienna i awansem jedna kolejka z rundy rewanżowej. Wiosną zespoły powrócą do gry 18 marca, a sezon zasadniczy zakończy się dokładnie trzy miesiące później, 18 czerwca. Po nim rozegrane zostaną dwustopniowe baraże.

13 sierpnia do gry przystąpią zespoły w RED BOX V lidze i RED BOX Klasie Okręgowej. Dwa tygodnie później - 27 sierpnia rozpocznie się rywalizacja w PROTON Klasie A i PROTON Klasie B. Wcześniej zespoły z tych najniższych poziomów zagrają w pierwszych rundach strefowego etapu Pucharu Polski. Zaplanowano dwie rundy na weekendy 13/14 i 20/21 sierpnia, a liczba rozegranych spotkań zależna będzie od liczby zgłoszonych drużyn. Co również istotne w przypadku PROTON Klasy B, harmonogram ramowy został określony dla założenia, że grupy liczyć będą po 14 drużyn. W przypadku grup o mniejszej liczebności terminarze poszczególnych grup będą odpowiednio modyfikowane.

J22 - seniorzy

W23 - Seniorzy

W kategoriach młodzieżowych rozgrywki zainaugurowane zostaną 13 sierpnia i potrwają do 20 listopada, a wiosną gra toczyć się będzie od 18 marca do 25 czerwca. Rozkład terminów poszczególnych lig prezentujemy poniżej.

Zgodnie z regulaminami, o prawo gry w Centralnej Lidze Juniorów jesienią rywalizować będą tylko zespoły z kategorii C1, co ma związek z reformą rozgrywek krajowych i wprowadzeniem formatu całosezonowego dla CLJ U-19 (zastąpi CLJ U-18) i CLJ U-17. Po rundzie wiosennej w barażach wezmą udział zespoły z kategorii B1 i C2.

J22 - mlodziez

W23 - mlodziez

Harmonogram rozgrywek kobiecych zostanie przedstawione po określeniu organu prowadzącego zmagania III ligi i zamknięciu zgłoszeń do rozgrywek FOX TRAVEL IV ligi.