Horror z happy endem w Świeciu

Na początku tygodnia sprawdzamy jak w rozgrywkach centralnych i III lidze spisały się wielkopolskie kluby.

Po przerwie spowodowanej zmaganiami Reprezentacji Polski w Lidze Narodów do rywalizacji w Lotto Ekstraklasie powrócił Lech Poznań. Podopieczni Ivana Djurdjevia wygrali przy Bułgarskiej z Koroną Kielce 2:1. Bramkarz gości dwukrotnie wyciągał futbolówkę z siatki po strzałach Christiana Gytkjær’a. Honorowego gola dla kielczan strzelił Elia Soriano. Po tej wygranej “Kolejorz” zajmuje szóste miejsce. Jednak do pierwszej w tabeli Jagielloni Białystok traci zaledwie trzy punkty. W Fortuna I lidze wiatr w żagle złapała Warta Poznań. “Zieloni” nie przegrali w ostatnich czterech meczach notując dwa zwycięstwa i dwa remisy. W niedzielne popołudnie zespół Petra Nemeca pokonał u siebie Chrobrego Głogów 2:1. Po szesnastu minutach powody do radości mieli przyjezdni. Do siatki trafił Oskar Repka. Jeszcze przed przerwą “Duma Wildy” doprowadziła do wyrównania po strzale Wojciecha Fadeckiego. Po zmianie stron zwycięstwo gospodarzom zapewnił Łukasz Spławski dla którego był to premierowy gol na pierwszoligowych boiskach.

Na trzecioligowych boiskach starcie Wdy Świecie z Sokołem Kleczew dostarczyło nie lada emocji niczym dobre kino akcji. W czwartej minucie gospodarze objęli prowadzenie po golu Patryka Jarantowicza. Kilkanaście sekund później wyrównał Jakub Antosik. Później do siatki trafiali gospodarze. Najpierw Karol Maliszewski, a kilka minut później po raz drugi Jarantowicz. Tuż po przerwie Sokół przegrywał 1:4, a gola zdobył Wojciech Ernest. Wydawało się, że losy meczu są już przesądzone. Jednak zespół Łukasza Cichosa błyskawicznie wrócił do gry. W ciągu zaledwie czterech minut bramkarza Wdy pokonali Jakub Groszkowski (dwukrotnie) i Michał Wolinowski i zrobiło się 4:4. Na czternaście minut przed końcem zwycięskiego gola na 5:4 strzelił Jakub Dębowski. Po tej wygranej kleczewianie mają punkt straty do lidera, Raduni Stężyca, która zremisowała bezbramkowo z Mieszkiem Gniezno. Komplet punktów ze Szczecina wywiózł KKS 1925 Kalisz, który pokonał 1:0 miejscowy Świt. Gola na wagę trzech punktów zdobył Hubert Antkowiak. Derby Wielkopolski rozegrano w Koninie, gdzie Górnik podejmował Polonię Środa Wielkopolska. Mecz lepiej rozpoczął się lepiej dla zespołu prowadzonego przez Krzysztofa Kapuścińskiego. W trzynastej minucie do siatki trafił Jakub Apolinarski. Jeszcze przed przerwą miejscowi wyrównali po golu Jeremiasza Greli. Po zmianie stron “Łańcuchy” przypieczętowały zwycięstwo 3:1 po trafieniach Aleksa Sieradzkiego i Macieja Adamczewskiego. Ze zwycięstwa na wyjeździe cieszyli się zawodnicy rezerw Lecha Poznań. Młodzi lechici wygrali w Malborku z Wierzycą Pelplin. Po dziesięciu minutach Wierzyca prowadziła po golu Kuby Binerowskiego. W dwudziestej ósmej minucie rzut karny wykorzystał Eryk Kryg. Po zmianie stron “Kolejorz” objął prowadzenie po golu Macieja Orłowskiego. Wygraną 4:1 przypieczętował dwoma bramkami Paweł Tomczyk.

Lotto Ekstraklasa
Lech Poznań - Korona Kielce 2:1
Bramki: Christian Gytkjær 25’, 73’ - Elia Soriano 82’.

Fortuna I liga
Warta Poznań - Chrobry Głogów 2:1

Bramki: Wojciech Fadecki 40’, Łukasz Spławski 56’ - Oskar Repka 16’.

III liga gr. 2
Jarota Jarocin - Pogoń II Szczecin 3:0
Bramki: Mateusz Molewski 3’, 15’, Jakub Czapliński 75’.

Górnik Konin - Polonia Środa Wlkp. 3:1
Bramki: Jeremiasz Grela 34’, Aleks Sieradzki 60’, Maciej Adamczewski 70’ - Jakub Apolinarski 13’.

Wierzyca Pelplin - Lech II Poznań 1:4
Bramki: Kuba Binerowski 10’ - Eryk Kryg 28’ karny, Maciej Orłowski 48’, Paweł Tomczyk 51’, 69’.

Świt Skolwin (Szczecin) - KKS 1925 Kalisz 0:1
Bramka: Hubert Antkowiak 89’.

Wda Świecie - Sokół Kleczew 4:5
Bramki: Patryk Jarantowicz 4’, 29’, Karol Maliszewski 22’, Wojciech Ernest 48’ , Jakub Antosik 4’, Jakub Groszkowski 60’ karny, 63’, Michał Wolinowski 64’, Jakub Dębowski 76’.

Radunia Stężyca - Mieszko Gniezno 0:0