IV liga: Tarnovia zatrzymała Lubuszanina

​Ostatni weekend września to jedenasta kolejka zmagań na czwartoligowych boiskach.

Czwarta wyjazdowa porażka Warty Międzychód. Zespół prowadzony przez Arkadiusza Adacha musiał uznać wyższość Polonii Leszno. Strzelanie dla gospodarzy rozpoczął w pierwszej połowie Kacper Robaczyński. Po zmianie stron prowadzenie podwyższył Łukasz Glapiak. W sześćdziesiątej drugiej minucie warciarze złapali kontakt. Rzut karny wykorzystał Gerard Pińczuk. Poloniści przypieczętowali wygraną w ostatnich minutach. Najpierw swojego drugiego gola zdobył Robaczyński. W doliczonym czasie gry wynik na 4:1 ustalił Łukasz Glapiak.

Komplet punktów na własnym stadionie wywalczyła Ostrovia, która pokonała 2:1 zespół z Gołuchowa po bramkach Mariusza Poślednik i Daniela Kaczmarka. Dla przyjezdnych trafił Marcin Szymkowiak. Emocjonujący mecz i siedem bramek w starciu Polonii Kępno z Victorią Września. Do przerwy mecz układał się po myśli gości. Najpierw z rzutu karnego trafił Paweł Lisiecki, a na 2:0 podwyższył Piotr Sarbinowski. Tuż po rozpoczęciu drugiej połowy kontaktowego gola dla Polonii strzelił Piotr Cierlak. Kilka minut później na 3:1 trafił Szymon Krawczyński. Nie załamało to polonistów, którzy doprowadzili do wyrównania. Zespół Victorii, którego trenerem jest Tomasz Bekas przechylił szalę zwycięstwa na swoją stronę w doliczonym czasie gry. Zwycięskiego gola dla ekipy z Wrześni strzelił Krystian Robak.

Bardzo dobrze na własnym terenie spisuje się beniaminek, Orkan Śmiłowo. Podopieczni trenera, Tomasza Miedzińskiego wygrali czwarty mecz u siebie. Tym razem odprawili Sokół Pniewy zwyciężając 1:0 po golu Jędrzeja Wiśniewskiego. To nie był udany tydzień dla wągrowieckiej Nielby. Najpierw żółto-czarni przegrali w środę 26 września zaległy mecz 1. kolejki z Obrą Kościan 0:1. Do siatki nielbistów trafił Tomasz Marcinkowski. Natomiast w sobotę zawitała do Wągrowca drużyna ostrowskiej Centry. Po dwóch minutach goście prowadzili, a do siatki trafił Michał Kucharski. W końcówce meczu drugiego gola dla przyjezdnych strzelił Jakub Michalski. Od początku drugiej połowy zespół prowadzony przez Przemysława Arendta i Radosława Kołackiego ruszył do ataku. Efektem był kontaktowy gol zdobyty przez Michała Gruszkę. W siedemdziesiątej siódmej minucie przyjezdni odskoczyli ponownie na dwie bramki. Swoją drugą bramkę zdobył wspomniany Michalski. W doliczonym czasie meczu rozmiary porażki zmniejszył Rafał Leśniewski strzelając na 2:3. Po dwóch porażkach zespół z Wągrowca spadł na piąte miejsce w tabeli.

Niespodziankę sprawiła Olimpia Koło, która pokonała u siebie Kotwicę Kórnik 1:0 po golu Mikołaja Czajki. Dla gospodarzy było to pierwsze zwycięstwo w kampanii 2018/2019. Po zwycięstwie w zaległym meczu z Nielbą za ciosem poszła Obra Kościan. Zespół, którego trenerem jest Krzysztof Knychała pewnie pokonał Pogoń Nowe Skalmierzyce 4:0. Hat-tricka w tym meczu ustrzelił Tomasz Marcinkowski, a jednego gola zdobył Marcin Masełkowski.

Pierwsze wyjazdowe zwycięstwo zapisał na swoim koncie beniaminek z Trzemeszna. Zjednoczeni wygrali w Krobii 3:0 po dwóch trafieniach Krzysztofa Chojnackiego i jednym Szymona Mellera. Sporą niespodziankę sprawiła Tarnovia Tarnowo Podgórne. Drużyna, której grającym trenerem jest Zbigniew Zakrzewski pokonała lidera, Lubuszanina Trzcianka aż 4:0. Jedną z bramek zdobył wspomniany Zakrzewski. Bramkarza “Lubu” pokonali także Maurycy Niemczyk, Marcin Mazurek i Bartosz Ślusarski. Zespół z Trzcianki mimo porażki zachował fotel lidera. Jednak przewaga na drugim zespołem stopniała do jednego punktu. Tą drużyną jest Unia Swarzędz, która wykorzystała potknięcie lidera. Podopieczni Patryka Kniata wygrali w Opatówku 4:1. Mecz lepiej rozpoczęli gospodarze. Już w czwartej minucie do siatki trafił Kacper Rybka. Radość miejscowych nie trwała długo. Sześć minut później wyrównał Marcin Nowicki. W szesnastej minucie unici prowadzili 2:1 po golu Tomasza Neumanna. Na kwadrans przed końcem meczu Neumann zdobył swoją drugą bramkę. Zwycięstwo 4:1 przypieczętował Dominik Nowacki.

Zaległy mecz 1. kolejki:
Obra Kościan - Nielba Wągrowiec 1:0
Bramka: Tomasz Marcinkowski 85’.

Stainer Polonia Leszno - Warta Międzychód 4:1
Bramki: Kacper Robaczyński 37’, 87’, Artur Krawczyk 56’, Łukasz Glapiak 90’+3 - Gerard Pińczuk 62’ karny.

Ostrovia 1909 Ostrów Wlkp. - LKS Gołuchów 2:1
Bramki: Mariusz Poślednik 38’, Daniel Kaczmarek 85’ - Marcin Szymkowiak 44’.

Polonia Kępno - Victoria Września 3:4
Bramki: Piotr Cierlak 46’, nieznany 58’, nieznany 67’ - Paweł Lisiecki 6’ karny, Piotr Sarbinowski 35’, Szymon Krawczyński 55’, Krystian Robak 90’+5.

Orkan Śmiłowo - Sokół Pniewy 1:0
Bramka: Jędrzej Wiśniewski 87’.

Nielba Wągrowiec - Centra 1946 Ostrów Wlkp. 2:3

Bramki: Michał Gruszka 52’, Rafał Leśniewski 90’+4 - Michał Kucharski 2’, Jakub Michalski 40’, 77’.

Olimpia Koło - Kotwica Kórnik 1:0
Bramka: Mikołaj Czajka 45’.

Obra Kościan - Pogoń Nowe Skalmierzyce 4:0
Bramki: Tomasz Marcinkowski 26’, 45’+3, 77’, Marcin Masełkowski 62’.

Pinsel-Peter Krobianka Krobia - Zjednoczeni Trzemeszno 0:3

Bramki: Szymon Meller 58', Krzysztof Chojnacki 79', 82'.

Tarnovia Tarnowo Podgórne - Lubuszanin Trzcianka 4:0
Bramki: Maurycy Niemczyk 35’, Zbigniew Zakrzewski 45’, Marcin Mazurek 77’, Bartosz Ślusarski 88’.

KS Opatówek - Unia Swarzędz 1:4
Bramki: Kacper Rybka 4’ - Marcin Nowicki 10′ Tomasz Neumann 16′, 75′, Dominik Nowacki 90′.