fot. Turniej Skrzatów, czerwiec 2018

Jesienne granie Skrzatów 19 października

Wielkopolski ZPN zaprasza na drugie w tym półroczu Granie Skrzatów. Piłkarska zabawa zaplanowana została na sobotę, 19 października.

Pierwsze rozgrywki z udziałem Skrzatów urodzonych w roku 2013 odbyły się pod koniec września. Wówczas za piłką biegało ponad 150 dzieci w 18 drużynach. Liczymy, że tym razem frekwencja będzie jeszcze wyższa. Jest to możliwe, bowiem limit zapisów wyznaczono na 21 zespołów.

Rywalizacja piłkarska odbędzie się według standardowych zasad określonych Unifikacją Szkolenia PZPN, a zatem w składach czteroosobowych bez bramkarza i piłką o rozmiarze 3. By dać dzieciom jeszcze więcej radości z aktywnego spędzenia czasu, większe będą wymiary bramek. Jak to do tej pory bywało, najmłodsi celować będą w bramki "Żakowe" - o wymiarach 3 x 1,55 metra. Co istotne (i też weszło do zwyczajów związkowych turniejów Skrzatów), mecze nie będą prowadzone przez sędziów. Rozstrzygać sytuacje na boisku mają same dzieci, a gdy sytuacja będzie tego wymagać, interwencję podejmą trenerzy. Jak zwykle też w naszych zmaganiach zwycięzcami są wszyscy, więc wyniki nie są zapisywane, nie ma też klasyfikacji.

Granie Skrzatów odbędzie się w godzinach 10:00-14:00. Do uczestnictwa w imprezie zapraszamy zarówno kluby i szkółki piłkarskie jak i zespoły szkolne oraz drużyny podwórkowe. Udział w turnieju nie wiąże się z żadnymi kosztami. Zgłoszenia przyjmowane są mailowo pod adresem turnieje@wielkopolskizpn.pl. W wiadomości prosimy podać nazwę drużyny, przewidywaną liczbę zawodników (sugerujemy nie więcej niż 8, by każde dziecko spędziło na boisku dużą liczbę czasu), a także dane osobowe trenera i telefon kontaktowy.

Jeden klub może zgłosić maksymalnie dwie drużyny. O przyjęciu decyduje kolejność zgłoszeń. Szczegółowe informacje uzyskać można mailowo pod wskazanym wyżej adresem.

Do zobaczenia na boisku!